Freecom External Mobile Storage (120 GB)

Jeden z najmniejszych zewnętrznych twardych dysków, bez problemów zmieści się w każdej kieszeni i to z dołączonym kablem, korzysta z interfejsu USB i do pracy nie wymaga zewnętrznego zasilacza.

Freecom External Mobile Storage wykorzystuje jeden najmniejszych twardych dysków o przekątnej 1,8 cali stąd i wymiary całego urządzenia (82x58x9 mm – dł./szer./wys.) są dużo mniejsze od 2,5 calowych zewnętrznych twardych dysków (Freecom Mobile Drive XXS 500 GB- 109,8x79,5x13,5 mm).

Jest też od nich dużo lżejszy, bo waży niecałe 80 g podczas, gdy przykładowy dysk Freecom Mobile Drive XXS wykorzystujący 2,5 calowy nośnik waży 169 g. Zewnętrzne dyski o przekątnej 1,8 cala to dobra alternatywa dla pamięci flash, gdyż są od nich pojemniejsze, tańsze a przy tym niewiele większe. Co istotne okazują się też wydajniejsze bo oferują prędkość zapisu na poziomie 30 MB/s, co potrafią tylko najdroższe modele pamięci flash.

Freecom External Mobile Storage wyposażony jest w silikonową obudowę, która w rzeczywistości stanowi silikonowy pokrowiec dla twardego dysku, dlatego całość waży niewiele więcej niż sam dysk. Zasilany jest bezpośrednio z gniazda USB, a w zestawie znajdziemy kilkunastocentymetrowy kabel, który bez problemów zmieści się w kieszeni razem z urządzeniem. Dołączone oprogramowanie w pełnej wersji ogranicza się do programu, który pozwala na zabezpieczenie przechowywanych danych (aplikacja EasyLock).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: