Freecom External Mobile Storage (160 GB)

Mały i poręczny nośnik wykorzystujący niewielki 1,8 calowy twardy dysk. Wyposażony jest w silikonową obudowę i kabel USB, a dołączona aplikacja pozwala na zabezpieczenie przechowywanych danych.

Ten 160 GB twardy dysk jest na tyle mały (82x58x12 mm – dł./szer./wys.), że bez problemów razem z kablem zmieści się do kieszeni i to niezbyt dużej. Jest nieco grubszy od modelu z mniejszym 120 GB twardym dyskiem, różnica jest jednak nieznaczna (Freecom External Mobile Storage 120 GB - 82x58x9 mm). Co istotne zasilanie pobiera bezpośrednio z gniazda USB, bez konieczności podłączania dodatkowego zasilacza. Dołączone oprogramowanie w pełnej wersji pozwala na zabezpieczenie przechowywanych danych (aplikacja EasyLock).

Freecom External Mobile Storage o pojemności 160 GB jest nieznacznie szybszy od modelu 120 GB, różnice są jednak niewielkie (wersja 160 GB otrzymała 5,8 pkt na 10 możliwych do zdobycie w teście wydajności, 120 GB – 5,4 pkt) . W porównaniu do najszybszych zewnętrznych twardych dysków z interfejsem USB uzyskane wyniki są jednak słabsze (zapis małych plików – 15,6 MB/s, najszybsze dyski osiągają ponad 19 MB/s). Freecom External Mobile Storage (160 GB) jest jednak wyraźnie szybszy od większości pamięci USB, dlatego warto go polecić jako tańszą i wydajniejszą alternatywę dla pamięci FLASH o dużych pojemnościach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: