Freetab 9000 IPS ICG

Tablet, który łączy wysoką wydajność z długim czasem pracy na baterii i ekranem o uniwersalnej przekątnej 8,9 cali. Nie jest to typowa konstrukcja, bo tabletów z ekranami o przekątnej 8,9 cali na razie jest jeszcze niewiele a szkoda. To według nas świetny wybór dla osób wachających się czy wybrać mały tablet 7 calowy czy duży 10 calowy.

Modecom jest tylko o 2 cm szerszy i dłuższy (236x151x8,8 mm) od tabletów 7 calowych a pracuje się na nim równie wygodnie jak na większym 10 calowym.

Największym atutem tego tabletu jest wysoka rozdzielczość ekranu, która wynosi 1920 x 1200 pikseli. Dzięki niej nawet małe czcionki są dobrze widoczne a przeglądanie stron internetowych, czytanie tekstów jest komfortowe. Ekran wyposażony jest w dobrej jakości system pozycjonowania dotyku, który działa szybko i precyzyjne. Jest też bardzo jasny (374 cd/m2) a wyświetlany obraz jest nie tylko szczegółowy, ale też ostry i ma dobrze dobraną temperaturę barwową. Bardzo fajnie ogląda się na nim filmy i zdjęcia. Pochwalić producenta należy też za konstrukcje obudowy, która wyróżnia się na tle innych modeli prostą i nowoczesną stylistyką. Jest przy tym mocna i starannie wykonana z dobrej jakości materiałów. To też jedna z najcieńszych obudów (236x151x8,8 mm). Co istotne mieści całkiem pokaźny jak na tego typu urządzenie akumulator o pojemności 6500 mAh.

W obudowie zamontowano przyciski do regulacji głośności i uruchamiania urządzenia. Niestety są one małe i umieszczone zbyt blisko siebie. Stylistycznie nie pasują do nowoczesnego wyglądu urządzenia. Zabrakło też gniazda HDMI, jest tylko jedno małe gniazdo USB, które służy też do ładowania akumulatora. W pudełku jest zasilacz sieciowy i kabel USB.

Tablet wykorzystuje platformę Intela z niskonapięciowym procesorem Atom Z2580. To dwurdzeniowe jednostka, która dzięki technologii Hyper-Threading (dwa dodatkowe logiczne rdzenie) pracuje jak czterordzeniowy procesor. Wysoka częstotliwość pracy (2 GHz) i układ graficzny PowerVR SGX544MP2 okazały się najwydajniejsze w naszym teście. W teście 3DMark Ice Storm Unlimited, Modecom uzyskał najwyższą notę (7153 pkt) wyprzedzając drugiego w kolejce Asusa Fonepad 7 LTE o prawie 2000 pkt (5743 pkt). Również w teście Antutu okazał się najlepszy. Świetnie, że producentowi udało się połączyć tak dobre wyniki wydajności również z długim czasem pracy urządzenia na baterii. Po zmniejszeniu jasności ekranu do 200 cd/m2 tablet podczas przeglądania stron internetowych działał przez prawie 450 minut. Lepsze pod tym względem okazały się tylko tablety Lenovo i Tab A8 i Asusa . Fonepad 7 LTE Tablet wyposażony jest w odbiornik GPS, ma też bezprzewodową kartę Wi-Fi (IEE 802.11 b/g/n), moduł Bluetooth. Niestety nie jest wyposażony w modem sieci komórkowych. Obudowa wykonana jest na wysoki połysk i pod światło widoczne są odciski palców.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: