Fujifilm X70

Fujifilm X70 czyli kompakt z APS. Co potrafi?

W skrócie:

Fujifilm X70 to świetny kompakt, choć nie pozbawiony wad.

Zalety:

  • Doskonała jakość zdjęć
  • APS w kompakcie
  • Możliwość personalizacji
  • Przystępna cena

Wady:

  • Brak stabilizacji obrazu
  • Trudny dostęp do REC

Fujifilm X70 to aparat fotograficzny kompaktowy z 16-megapikselową matrycę X-Trans II APS-C i obiektywem o światłosile f/2.8, co daje mu świetną jakość obrazu na wyższych czułościach ISO. Fotografie mogą mieć maksymalnie 4896 x 3264 pikseli, a nagranie wideo być wykonywane w rozdzielczości Full HD 60p. Niestety, poważną wadą jest brak stabilizacji obrazu - co dziwi, jeśli popatrzymy na inne, bardzo przemyślane rozwiązania w tym modelu. Aparat jest niedużych gabarytów, a dostęp do niemal wszystkich przycisków bezproblemowy. Niemal, ponieważ REC jest nieco trudno wcisnąć. Większość elementów sterujących znajduje się na tylnej ściance i bez problemu wystarczy do ich obsługi sam kciuk. A skoro już o obsłudze i przyciskach mowa, warto zaznaczyć, że Fujifilm X70 daje spore możliwości personalizacji - 8 przycisków da się zaprogramować po swojemu, a menu dostosować pod kątem własnych potrzeb.

Ten aparat kompaktowy został wyposażony w 3-calowy wyświetlacz TFT LCD (1.040.000 punktów, pokrycie 100% kadru), który można odchylać. Umożliwia zmianę punktu AF oraz wyzwalanie migawki. Jego powłoka sprawia, że widać podgląd obrazu doskonale nawet w pełnym słońcu. Całość zasila akumulator litowo-jonowy NP-95. W pełni naładowany wystarcza na wykonanie ok. 300 zdjęć. Na plus należy policzyć urządzeniu moduł Wi-fi IEEE 802.11b/g/n, dzięki któremu można szybko przerzucać wykonane zdjęcia i filmy na komputery oraz laptopy, a także wysyłać je bezpośrednio do internetu. W solidnie wykonanej obudowie (do jej stworzenia posłużyły stopy metali) znalazły się miejsca na gorącą stopkę oraz wbudowaną lampę błyskową typu pop-up. która pracuje w sześciu różnych trybach. Fujifilm X70 dysponuje ponadto portem USB 2.0 Hi-speed oraz wyjściem Mini HDMI typu D.

Zobacz również:

  • Nowy aparat natychmiastowy od Fujifilm za chwilę do kupienia. Co ciekawego zaoferuje Instax Mini 12?

Podsumowując: Fujifilm X70 to pełen możliwości kompakt, doskonale nadający się na różne okazje - od przysłowiowych imienin u cioci, kończąc na wyprawie w dzicz. Jego osiągi można porównać z lustrzankami, ale cena jest zdecydowanie niższa - kolejny plus.