Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL

Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL to tani laptop, ale to nie znaczy, że jest zły. Do codziennej pracy, multimediów w zupełności wystarczy. Chociaż nie jest wykonany z super materiałów, to i tak fajnie wygląda i jest całkiem dobrze wyposażony

{s:180000}}Obudowa

Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL to dosyć duży laptop (335x240x35 mm - dł./gł./wys), który waży 2,54 kg. Obudowa laptopa wykonana jest z czarnego błyszczącego plastyku, który dodatkowo ozdobiony jest świecącymi drobinkami. Laptop ma swój urok, ale już po chwili zostają na nim odciski palców. Nie są one widoczne tylko na spodzie laptopa, które wykonane jest z matowego plastyku. Z doświadczenia wiemy, że błyszczący plastyk, jest bardzo podatny na porysowanie, dlatego musimy odpowiednio zabezpieczyć laptopa na czas transportu.

Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL

Fujitsu Lifebook AH531

Nie mamy żadnych zastrzeżeń do samej konstrukcji obudowa, która jest sztywna i mocna, choć w całości wykonana z plastyku. Wszystkie elementy obudowy są do siebie dobrze spasowane, gdy na nim pracujemy nic w nim nie trzeszczy nie ugina się. Na spodzie obudowy zaprojektowano dwie klapki, po zdjęciu których mamy wygodny dostęp do dysku i pamięci RAM.

Wyposażenie

Nieco zimna temperatura barwowa (zbyt dużo niebieskiego koloru), wąskie kąty widzenia i niezbyt wysoka rozdzielczość ekranu (1366x768 pikseli) to cechy większości matryc stosowanych w laptopach. Także pod względem jakości generowanego obrazu Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL nie odstaje od średniej.

Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL

Fujitsu Lifebook AH531

Laptop wyposażony jest w twardy dysk o pojemności 500 G, to standardowa konstrukcja 2,5 calowa, która pracuje z prędkością 5400 obr./min i oferuje odczyt na poziomie 60-70 MB/s. Na wyposażeniu laptopa znalazły się podstawie interfejsy jak: USB 2.0 (3 gniazda), HDMI, VGA, LAN (gigabitowa karta sieciowa), Bluetooth, WLAN (b/g/n). Zabrakło niestety szybkiego interfejsu USB 3.0, który oferuje 10 krotnie wyższą przepustowość (640 MB/s) niż USB 2.0 (60 MB/s).

Wydajność

Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intela Core i3 2350M, To jednostka o dobrym współczynniku ceny do możliwości, niestety pozbawiona jest zaawansowanych funkcji, jak chociażby technologii TurboBoost (automatyczne zwiększanie częstotliwości pracy procesora gdy nie są wykorzystywane wszystkie rdzenie). Procesor ten wyposażony jest w dwa fizyczne rdzenie i technologię Hyper Threading (dodatkowe dwa rdzenie logiczne), która powoduje, że w systemie rozpoznawany jest jak jednostka czterordzeniowa. Procesor ten sprawdza się w różnych zastosowaniach, do codziennej pracy jak i multimediów. W grach jest już nieco gorzej, bo zintegrowany w procesorze układ graficzny Intela GMA HD 3000 to konstrukcja optymalizowana pod kątem jak najniższego poboru prądu a nie wydajności.

Wnioski

Fujitsu Lifebook AH531MRKG5PL to dobry wybór zważywszy na jego dosyć niską cenę. Oczywiście można by się przyczepić do tego, że jest mało wydajny w grach, ale przecież to nie jest laptop dla graczy i jest od nich dużo tańszy. Do pracy z pakietami biurowymi, Internetem, domowej obróbki zdjęć w zupełności wystarczy.

Dzięki wyposażeniu w gniazdo HDMI i po podłączeniu do telewizora bez problemów może posłużyć do oglądania filmów FullHD, również tych o najlepszej jakości (bitrate od 25 000).

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: