Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 to laptop do pracy na wyjazdach. Jest niewielki ale bardzo dobrze wyposażony. Do tego ma szybki procesor Intela z rodziny Core i7, który sprawia że praca na tym laptopie jest bardzo komfortowa. To drogi laptop do pracy na wyjazdach na baterii potrafi działać ponad 10 godzin!

Obudowa

Fujitsu Lifebook P771 z dodatkową baterią zamiast napędu optycznego waży 1,5 kg, czyli niewiele więcej niż przeciętny netbook (około 1,2 kg). Wydaje się jednak nieporęczny z powodu grubej na 3 cm obudowy o kanciastych kształtach. W tym wypadku producent postawił na możliwości, a nie na wygląd i dobrze, bo Fujitsu Lifebook P771 ma być narzędziem do pracy, a nie filigranową wydmuszką. To jeden z nielicznych laptopów z tak małym ekranem, a wyposażenie w napęd optyczny też wpłynęło na grubość obudowy.

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - klapa

Wyposażenie

Komputer ma niewielki ekran o 12,1-calowej przekątnej. W tak małej obudowie producentowi udało się zmieścić dość obszerny zestaw gniazd, w tym dwa USB 3.0, jedno USB 2.0, ExpressCard 34/54, HDMI, VGA i port do podłączenia dodatkowej stacji dokującej. Do dyspozycji są też dwa najpopularniejsze interfejsy bezprzewodowe, czyli Wi-Fi i Bluetooth. Do kompletu zabrakło tylko modemu 3G, w który naszym zdaniem powinien być standardowo wyposażony każdy laptop biznesowy.

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - obok touchpada zamontowano dodatkowy wskaźnik do szybkiego przewijania stron

Wydajność

Producent wbrew ostatnio panującej modzie nie zastosował w Fujitsu Lifebook P771 napędu SSD, który jest wykorzystywany w ultrabookach a zwykły dysk HDD, o niezbyt dużej pojemności 320 GB. Za wydajność w przetwarzaniu grafiki odpowiada układ graficzny zintegrowany z procesorem - GMA HD 3000, charakteryzujący się znikomym poborem prądu i niską wydajnością przetwarzania grafiki 3D. Na szczególna uwagę zasługuje bardzo silny procesor Intel Core i7 2617M, który potrafi wykonywać do czterech wątków w jednym cyklu zegara (dwa fizyczne i dwa wirtualne rdzenie. To świetlna jednostka do pracy i multimediów, która dodatkowo oferuje niski pobór prądu (TDP - 17 W).

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - dodatkowy akumulator montujemy zamiast napędu optycznego

Taka konfiguracja w połączeniu z tandemem akumulatorów o łącznej pojemności 9700 mAh sprawiłą że ten laptop okazał okazuje sie liderem w czasie pracy na baterii (MobileMark2007 Reader - 739 minut). Jeżeli szukasz tańszej alternatywy długo działajacej na baterii to polecamy laptopa Acera Aspire 3830G (MobileMark2007 Reader - 711 minut)

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - PCMark Vantage

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - 3DMark06

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - HDTune

Wnioski

Fujitsu Lifebook P771 wyposażony jest w niewielki ekran o 12,1-calowej przekątnej i energooszczędny procesor Intel Core i7-2617M.

Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 - dodatkowe przyciski

To klasyczny laptop do pracy na wyjazdach, ma poręczne rozmiary i możliwość zastosowania dodatkowej baterii zamiast napędu optycznego. Wygląda topornie, ale w tym wypadku bardziej niż wygląd liczą się możliwości.

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: