Fujitsu ScanSnap iX1500

Zalety:

  • wygodna obsługa
  • prowadnica do rachunków
  • obsługa wielu formatów papieru
  • bezpieczne połączenie Wi-Fi
  • funkcje automatyzacji pracy

Fujitsu ScanSnap iX1500 to skaner, którego konstruktorzy postawili na maksymalną funkcjonalność. W jaki sposób chcą ją zapewnić?

Fujitsu ScanSnap iX1500 - budowa i możliwości

ScanSnap IX1500 to propozycja dla biur, firm i instytucji. Umożliwia skanowanie dwustronne, dzięki czemu szybciej można przetworzyć na postać cyfrową większe ilości dokumentów. Postawiono tu na wygodę obsługi, dlatego większość działań wykonywanych jest za pomocą zaledwie jednego dotknięcia 4,3-calowego ekranu. Skaner Fujitsu oferuje maksymalną rozdzielczość optyczną 1200 dpi dla dokumentów monochromatycznych oraz 600 dpi dla kolorowych. Przy 600 dpi szybkość skanowania wynosi 6 stron na minutę, w przypadku monochromatycznych jest to do 30 stron. Obsługuje zarówno standardowe formaty papieru, jak również długie strony, a także najmniejsze formaty, w tym wizytówki. Pracę ułatwiają osobne podajniki dla różnych formatów. W przypadku standardowej wielkości dokumentów pomocą służy podajnik ADF na 50 arkuszy. Ciekawym rozwiązaniem jest prowadnica do rachunków - skraca czas przygotowania do skanowania i można jej wygodnie używać nawet przy zamkniętej pokrywie.

Fujitsu ScanSnap iX1500 - cechy i funkcje

ScanSnap IX1500 posiada w menu liczne opcje, pozwalające na ustalenie zakresu działań - zaczynając od konwersji plików do edytowalnych formatów, kończąc na przesyłaniu skanów do sieci. Wyposażono go w szereg funkcji automatyzacji, które pozwalają mu inteligentnie przystosowywać się do preferencji i potrzeb użytkownika. W oprogramowaniu urządzenia znajduje się 30 wstępnie skonfigurowanych profili, można także dodawać do nich swoje. Łączność przewodowa odbywa się poprzez złącze USB 3.1 Gen1, skaner obsługuje także Wi-Fi. Zabezpieczeniu komunikacji bezprzewodowej służą protokoły WEP (64/128bit), WPA (TKIP/AES), WPA2 (AES), WPA-PSK (TLIP/AES) oraz WPA2-PSK (AES). Dzięki połączeniu Wi-Fi można przesyłać skany do chmury bez korzystania z komputera. Sama jakość skanowania jest optymalizowana przez funkcje oczyszczania, które mają za zadanie eliminować zabrudzenia, dziury, a także inne defekty papieru, aby finalna jakość skanu była najlepsza z możliwych. Ponadto wraz ze skanerem ScanSnap otrzymuje się oprogramowanie ScanSnap Home, które umożliwia dodatkowe operacje, jak np. tworzenia albumów ze zeskanowanych zdjęć.

Podsumowując: Fujitsu ScanSnap iX1500 to bardzo solidny skaner, który znacznie usprawnia i przyśpiesza pracę. Z pewnością będzie dobrą inwestycją do biura lub firmy.