Fujitsu-Siemens AMILO Mini UI 3520

Ten netbook nie sposób pomylić z żadnym innym – jego stylistyka dobitnie wskazuje, że masz do czynienia z produktem Fujitsu-Siemens. Lecz AMILO Mini z tłumu wyróżnia się nie tylko wyglądem.

Gdy spojrzysz na mikrusa Fujitsu-Siemens, od razu wiesz, że należy do rodziny AMILO. Świadczy o tym nie tylko logo na wieku, ale przede wszystkim wzornictwo opierające się na konserwatywnej, oszczędnej formie z prostymi liniami i biało-czarną kolorystyką. AMILO Mini UI 3520 nie należy do najmniejszych netbooków na rynku – swymi gabarytami zbliżony jest do Toshiby NB100 i Aristo Pico 840. Byłby jeszcze bardziej poręczny, gdyby nie grubość przekraczająca 3 cm (większość rywali jest chudsza o dobre pół cm). Na szczęście wagą 1,12 kg może śmiało konkurować z Acerem Aspire One czy MSI Windem.

Netbook Fujitsu-Siemens zasadniczo dostępny jest tylko w kolorze białym, ale wraz z urządzeniem otrzymujesz kolorową nakładkę na wieko Clip-on. To ciekawa koncepcja, lecz mało praktyczna: nakładka jest dość ciężka i łatwo odpada. Wielokrotnie odczepiała się podczas przenoszenia komputera, co groziło upuszczeniem sprzętu.

Pod względem specyfikacji AMILO Mini UI 3520 nie jest oryginałem, wykorzystując platformę Intela z procesorem Atom. W przeciwieństwie do rywali z 2,5-calowymi twardymi dyskami ma mniejszy i trochę wolniejszy napęd 1,8-calowy (60 GB, 4200 obr./min) i dysponuje tylko dwoma portami USB. Oferuje za to Bluetooth i niezmiernie rzadko spotykane w netbookach gniazdo ExpressCard/34.

Klawiatura rozmiarami odpowiada tej z Eee PC 90x czy Acera Aspire One, co w sumie nie dziwi w urządzeniu z 8,9-calowym ekranem. Touchpad jest duży i wygodny, ale jego przyciski rozmieszczono po bokach panelu, jak w netbooku Acera. Takie rozwiązanie wymaga przyzwyczajenia; użytkowników notebooków będzie początkowo drażnić.

Szybkość pracy małego Fujitsu jest typowa dla modeli z Atomem. Wyniki benchmarków niewiele się różnią między netbookami, a wydajności AMILO Mini najbliżej do Aspire One czy Winda. Trzeba jednak przyznać, że UI 3520 świetnie wypada pod względem czasu pracy na baterii: średnio 3 godziny to świetny rezultat z akumulatorem o pojemności 2200 mAh. "Atomowe" modele z taką baterią działają zwykle o godzinę krócej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: