Fujitsu-Siemens ESPRIMO Mobile V6545

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Gniazdo eSATA

Wady:

  • Krótki czas pracy na baterii

Notebook dla oszczędnego użytkowników szukających przenośnego komputera do pracy. Wyposażony jest w panoramiczny ekran o przekątnej 15,4 cala i pełnowymiarową klawiaturę. Jak na swoją cenę jest szybki,ale bateria nie pozwala na zbyt długą pracę.

Laptop wyposażony jest w prostą obudowę utrzymaną w tonacji popielato-czarnej, która jest nieco cieńsza (363x259x33 mm) niż ta z AMILO Pi 3540. Jest też od niego o 300 gram lżejsza - 2,788 kg, chociaż jest nieco dłuższa i szersza. W całości wykonana jest z matowego plastiku, na którym nie zostają odciski palców. Jest sztywna i nawet przy mocniejszym dociśnięciu nic w niej nie trzeszczy.

Do dyspozycji mamy pełnowymiarową klawiaturę i nieco większy touchpad (8x 5,5 cm – dł./szer.) niż w AMILO Pi 3540 (7,5x5 cm - dł./szer.).

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – Kensington Lock, LAN, otwory wentylacyjne, eSATA/USB, ExpressCard 54, FireWire

Przód – gniazda audio, przełącznik WiFi, czytnik kart pamięci

Prawa strona – napęd optyczny, USB

Tył – 2xUSB, bateria, wyjście TV, VGA, gniazdo zasilania

Matryca

Matryca pozbawiona jest błyszczącej powłoki, i dobrze spisuje się w silnie oświetlonych pomieszczeniach. Jej główną wadą są małe kąty widzenia, ale pozostałe parametry nie odbiegają od średniej.

Podzespoły

Ekonomiczny procesor Intela Pentium Dual Core T4200 pracujący z zegarem 2 GHz i starsza karta ATI Radeon Mobility 3470 to tandem nastawiony głównie na uzyskanie niskiej ceny kosztem wydajności. W nowszych grach nie radzą sobie zbyt dobrze, ze starszymi i mniej wymagającymi tytułami nie powinniśmy mieć większych problemów. To konfiguracja raczej do pracy, domowej zabawy z multimediami, szkoda tylko że na wyposażeniu nie znalazło się złącze HDMI. Do dyspozycji mamy kartę bezprzewodową Wi-Fi (standard a/b/g), Bluetooth V2, cztery gniazda USB w tym jedno dzielone z złączem eSATA. Jest też wyjściowe S-Video, które od biedy może zastąpić HDMI do oglądania filmów na ekranie telewizora.

Czas pracy na baterii

Słabą stroną tej konfiguracji jest krótki czas pracy na baterii, niestety przy intensywniejszym użytkowaniu wytrzymuje tylko nieco ponad 2 godziny. To stanowczo poniżej oczekiwań, nawet wśród konstrukcji w cenie poniżej 3000 zł.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier