Funai B1-M110

Solidnie wykonany odtwarzacz Blu-ray Funai potrafiący odtwarzać DivX-y.

Pierwszy w ofercie Funai odtwarzacz Blu-ray ma dobrze wykonaną, ale bardzo głęboką (65,1 cm) obudowę. Na jej przednim panelu umieszczono szufladę napędu, duży, czytelny wyświetlacz, kilka przycisków do obsługi podstawowych funkcji urządzenia oraz czytnik kart SD. Ten ostatni umożliwia odtwarzanie zapisanych na kartach SD cyfrowych zdjęć (JPEG) oraz plików audio (MP3/WMA). Na tylnej ściance obudowy zamontowano zestaw gniazd, wśród których nie ma ani analogowych wyjść 7.1, ani sieciowego LAN. Jest za to wyjście HDMI 1.3, którym można przesyłać wielokanałowe ścieżki audio zakodowane we wszystkich formatach (włącznie z DTS HD Master Audio). Ścieżki mogą być także konwertowane do postaci LPCM. Jest to rozwiązanie przydatne dla użytkowników tych amplitunerów, które mają wejście HDMI, ale nie dysponują odpowiednimi dekoderami.

Uruchamianie odtwarzacza trwa krótko, nieco ponad 20 sekund, za to wczytywanie samych płyt Blu-ray zaskakująco długo - ok. 2 razy dłużej niż w modelach konkurencji.

Model Funai spełnia wymogi standardu BD1.1, tzn. potrafi obsługiwać także płyty Blu-ray oferujące funkcje Bonus View (w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie zapisanych na krążku materiałów dodatkowych). Jakość odtwarzanego z płyt Blu-ray obrazu i dźwięku jest dobra. Także przeskalowany do rozdzielczości 1080p obraz z płyt DVD jest szczegółowy, ma dobrą głębię i prawidłowo zbalansowane kolory.

Warto dodać, że B1-M110 również sprawnie obsługuje DivX-y z polskimi napisami w .txt. (pliki z napisami muszą być zapisane w tym samym katalogu co film i mieć identyczną nazwę).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: