G Pad 8.3

Zalety:

  • Poręczne rozmiary
  • Dobra wydajność
  • Dobrej jakość ekran
  • Długi czas pracy na baterii

Wady:

  • Brak

LG G Pad to przedstawiciel segmentu tabletów z 8-calowymi ekranami. Jest jednak dosyć nietypowy, bo w przeciwieństwie do większości takich urządzeń, ekran o 8,3-calowej przekątnej ma panoramiczne proporcje. Dzięki temu tablet jest nieco węższy i wygodnie trzyma się go w dłoni.

Zastosowana matryca IPS charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli, co przy relatywnie niewielkiej przekątnej daje dużą gęstość upakowania pikseli. Dzięki temu wyświetlane czcionki są czytelne i ostre. Ekran ma też dobrą jasność (333 cd/m2) a wyświetlany obraz ma przyjemną temperaturę barwową (6520 K). Doskonale nadaje się do oglądania zdjęć i filmów.

Za wydajność tabletu odpowiedzialny jest szybki procesor czterordzeniowy Krait, taktowany z częstotliwością 1,7 GHz, wchodzący w skład platformy Snapdragon S4 Pro. Podobną platformę wykorzystano w tablecie Sony Xperia Z, ale tam procesor pracował z nieco niższą częstotliwością 1,5 GHz. Oba tablety mają za to identyczne układy graficzne Adreno 320. Wśród modeli do 2000 zł nieznacznie wydajniejszy od urządzenia LG okazał się tylko tablet Toshiby z Tegrą 4.

Dzięki wydajnym podzespołom LG G Pad 8.3 z powodzeniem może pełnić funkcję przenośnej konsoli. Można na nim uruchomić wszystkie gry, i to najczęściej z najlepszą jakością obrazu.

Na uwagę zasługuje bogate wyposażenie tabletu, który dysponuje dwuzakresową kartą Wi-Fi (IEEE 802.11 a / b / g / n), Bluetooth 4.0, ma też 16 GB wbudowanej pamięci flash. LG G Pad 8.3 wyposażony jest też w czujnik podczerwieni i może pełnić funkcję programowalnego pilota. Producent dodaje do niego również swoje aplikacje. Najciekawsza z nich, Multiusers, pozwala na tworzenie profili użytkowników. Dzięki temu np. tworząc profil dla najmłodszych, mamy pewność, że nie skasują ważnych danych.