GEMBIRD UPS-PC-1202AP

GEMBIRD UPS-PC-1202AP podtrzymuje 1200 VA mocy pozornej lub 700 watów czynnej. Napięcie z falownika ma kształt schodkowy. Urządzenie jest zbudowane według interaktywnego schematu połączeń, z jednym podwyższającym i i jednym obniżającym napięcie stopniem AVR. Odbiorniki można podłączyć do czterech dużych gniazdek typu schuko. Zasilacz jest wyposażony w dwie baterię o łącznej pojemności 14 amperogodzin.

Budowa

GEMBIRD UPS-PC-1202AP jest zasilaczem zdolnym w razie braku zasilania z sieci lub jej niedostatecznej jakości podtrzymać odbiorniki o łącznej mocy pozornej do 1200 VA lub 700 watów czynnej. W czasie pracy na baterii napięcie na wyjściu ma kształt schodkowy. Urządzenie jest zbudowane według interaktywnego schematu połączeń, z jednym podwyższającym i i jednym obniżającym napięcie stopniem AVR. Odbiorniki można podłączyć do czterech dużych gniazdek typu schuko.

Możliwości

Zasilacz jest wyposażony w dwie baterię o łącznej pojemności 14 amperogodzin. Według specyfikacji zgromadzona energia powinna wystarczyć na podtrzymanie obciążenia wielkości połowy maksymalnej mocy aż przez dwadzieścia minut. W wypadku odbiorników o mocy równej 80 procent nominalnej czas podtrzymania skraca się do ośmiu minut. Połowę doby trwa naładowanie baterii do poziomu 98 procent. Do informacji o stanie urządzenia wykorzystuje się trzy diody. Informują o pracy na bateriach, stanu ich wyczerpania i ładowania.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

Wyniki testów

Gembird nie podtrzymywał tak długo jak obiecywano w specyfikacji. Testowany był pod obciążeniem równym 90 procentom nominalnego. W tych warunkach wytrzymał dwie i pół minuty. Ładowarka nie jest mocna i rzeczywiście testowe dwugodzinne ładowanie pozwoliło na odtworzenie pojemności nieco mniej niż w połowie. Przeliczając to na czas podtrzymania mamy tylko minutę i piętnaście sekund. Wystarczy jedynie na zamknięcie aplikacji.

GEMBIRD UPS-PC-1202AP

charakterystyka

Krótsze czasy podtrzymania mogą być także skutkiem wytwarzania w falowniku zbyt wysokiego napięcia. 236 voltów przyspiesza tempo zużywania baterii w porównaniu do przepisowych 230. Należy pochwalić konstruktorów za system AVR. Zbudowany jest z dwóch stopni, powiększającego o 23 jak i obniżającego do 88 procent. Oba są wykorzystywane prawie w tym samym zakresie co standardowe przełożenie 1:1. Dzięki temu napięcie wychodzące z zasilacza utrzymuje się w stosunkowo niewielkich granicach, między 202 a 254 V. GEMBIRD UPS-PC-1202AP jest stosunkowo oszczędny, na własne potrzeby pobiera nieco ponad 13 watów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: