GP60 2PE-004XPL Leopard

Ranking: Najlepsze laptopy do 4500 zł

MSI GP60 2PE-004XPL Leopard dobrze sprawdzi się w roli głównego komputera do pracy i rozrywki. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego wygląda stylowo i nowocześnie. Dzięki matowemu wykończeniu jest praktyczna i funkcjonalna. Laptop jest odpowiednio sztywny a klapa dobrze chroni ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Klawiatura ma wydzieloną część numeryczną, ale widać że producent na siłę starał się zmieścić wszystkie klawisze. Dlatego np. klawisz „Windows”, umieszczony jest nie z prawej a lewej strony „Spacji”. Dodatkowe przyciski znajdujące się nad klawiaturą umożliwiają zarządzenie połączeniami bezprzewodowymi, regulację szybkości pracy wentylatora, czy uruchomienie programu diagnostycznego MSI Gaming Center. Z prawej strony obudowy są: napęd optyczny, gniazdo USB 2.0, VGA i Lan. Pozostałe gniazda umieszczono z lewej strony obudowy (2 x USB 3.0, HDMI, audio). Tuż obok nich jest też układ chłodzący i duży otwór wentylacyjny.

Matryca o przekątnej 15,6 cali pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jak na laptopa to spory obszar roboczy, a dobra jasność i wysoka rozdzielczość idealnie nadają się do oglądania filmów i codziennej pracy. Pomaga też matowe wykończenie ekranu, które sprawdza się w nawet silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Zobacz również:

  • Czy można zainstalować macOS na komputerze PC? [PORADNIK]

MSI GP60 2PE-004XPL Leopard dzięki dodatkowej karcie graficznej z układem Nvidii GeForce 840M i wydajnemu procesorowi Intela pozwala na uruchomienie najnowszych gier. Warunkiem jest tylko zredukowanie liczby wyświetlanych detali/efektów i rozdzielczości (z 1080p do 720p). W korelacji ceny do wydajności trudno oczekiwać czego więcej, szczególnie, że producent nie oszczędzał. Obudowa prezentuje się świetnie a jej konstrukcja jest odpowiednio dostosowana do pracy pod dużym obciążeniem. 10 godzinny test laptop przeszedł bez żadnych problemów, odpowiednio manipulując szybkością pracy wentylatora tak, aby odpowiednio schładzać kartę graficzną i procesor. Oczywiście można narzekać na nieco głośniejszą pracę układu chłodzącego, ale w przypadku tego typu laptopów jest to normalne. W obudowie po prostu nie ma miejsca na montaż dużych i cichych wentylatorów a wydajne podzespoły wymagają szybkich wentylatorów. Jedyny mankament tego laptopa to niezbyt długi czas pracy na baterii. Akumulator o pojemności 4400 mAh wystarczył na nieco ponad dwie godziny intensywnego przeglądania Internetu. Nie jest to jednak laptop do pracy na wyjazdach, ale w domu także z akumulatora będziemy korzystać sporadycznie.

Wyniki testów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: