GPS35V II + AutoMapa Europa

Dla podróżujących minimalistów BLOW ma w ofercie nawigację GPS35V II. Sprawdziliśmy na ile udane jest połączenie maleńkiego ekranu z funkcjami multimedialnymi i mapami Europy.

Model GPS35V II wyposażony jest w maleńki, 3,5 calowy ekran. Trudno dziś doszukiwać się zalet w takim rozwiązaniu. Nawet łatwe przenoszenie wcale nie jest takie oczywiste ze względu na znaczną grubość obudowy. Wyświetlany obraz nie zachwyca ostrością , ale jest na szczęście wystarczająco jasny by być widzianym nawet w dość słoneczne dni. Sterowanie za pomocą menu i klawiatury ekranowych wymaga dużej precyzji i uwagi.

W przypadku takiego ekranu możliwość odtwarzania filmów, muzyki czy książek elektronicznych to bardziej teoria niż użyteczne funkcje. Urządzenie pozwala także odtwarzać muzykę, ale to z kolei nie sprawi przyjemności ze względu na słaby głośnik.

BLOW GPS35V wyposażony jest w 64 MB pamięci RAM i 64 MB pamięci ROM.. Gniazdo kart SD/MMC pozwala na odczytywanie nośników o pojemności do 4 GB. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Microsoft Windows CE 5.0 a zastosowany w nim procesor to Centrality Atlas III o częstotliwości pracy 400 MHz. Niestety system i obsługa mapy w urządzeniu działają dość niemrawo.

Jakość wykonania obudowy i zastosowanych materiałów jest dobra. Uchwyt do mocowania na szybie montuje się łatwo, ale jest on nieco za krótki. Gniazda umieszczono z prawej strony obudowy – dzięki temu podłączony kabel zasilający nie plącze się na desce rozdzielczej.

Skojarzenie takiego urządzenia z mapami Europy nie musi być złym pomysłem – otrzymujemy nawigację stosunkowo niedrogą, pozwalającą na długie podróże, choć zastosowana AutoMapa Europa, i tak najlepiej sprawdza się w Polsce. Tutaj liczba adresów, punktów POI i pokrycie dróg są bardzo dobre. Interfejs użytkownika pozwala na łatwe wprowadzanie danych, nawet bez zaglądania do instrukcji.

Wbudowany odbiornik GPS SiRF4410 całkiem nieźle sprawdza się podczas jazdy, choć niestety w nico trudniejszych warunkach potrafi gubić sygnał.

BLOW GPS35V II z mapami AutoMapa Europa kosztuje około 510 zł. To sporo jak za tak małą nawigację. Lepszym pomysłem jest jej zakup z mapą Polski a jeśli ktoś podróżuje po całym kontynencie powinien raczej poszukać GPSów z dokładniejszymi mapami pozostałych państw Europy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: