GPS43Ybt + AutoMapa Europa

BLOW GPS43Ybt z mapą AutoMapa Europa to bardzo dobrze wykonany, dopracowany, doskonale działający GPS, oferujący mnóstwo dodatkowych funkcji.

BLOW GPS43Ybt wyposażony jest w procesor MTK o częstotliwości pracy 468 MHz. Działa na systemie operacyjnym Microsoft Windows CE 5.0. W urządzeniu znajduje się 64 MB pamięci RAM i 64 MB pamięci ROM. Dane dostarczane są na kartach microSD o pojemności do 8 GB. Dodatkowe funkcje to możliwość odtwarzania filmów, muzyki, przeglądania zdjęć i książek elektronicznych. Zainstalowano w nim także sześć gier, jest kalkulator i przelicznik jednostek. Wbudowany mikrofon wraz z głośnikiem i łączem bluetooth pozwalają na wykorzystanie go jako zastawu głośnomówiącego (można też transmitować dźwięki poprzez samochodowy zestaw audio dzięki wbudowanemu nadajnikowi FM). Funkcje współpracy z telefonem obejmują także pobieranie książki adresów, zapamiętywanie historii połączeń i wysyłanie widomości tekstowych. Dzięki niemu możliwe jest także przeglądanie Internetu i korzystanie z mobilnych wersji niektórych komunikatorów.

W tym właśnie momencie ujawnia się wada nawigacji – ekran o przekątnej 4,3 cala jest nieco za mały by w pełni komfortowo korzystać z części z tych funkcji. Jest to też jego jedyna wada. Poza tym ekran wyświetla ładny, ostry obraz o zadowalającym poziomie jasności, choć ta ostatnia mogłaby być wyższa w słoneczne dni. Ekran jest też niezwykle czuły i precyzyjny – sterowanie niewiele odbiega od najlepszych urządzeń pięciocalowych.

Jakość użytych materiałów i samego wykonania jest bardzo dobra i nie pozostawia nic do życzenia. Podobnie można napisać o uchwycie do mocowania na szybie (jest też dysk do jego mocowania na desce rozdzielczej) –długość, zakres regulacji i jakość wykonania stoją na wysokim poziomie.

Niestety gniazdo USB służące do zasilania umieszczono niepraktycznie z lewej strony obudowy. Oprócz niego znajdziemy tam gniazdo kart pamięci, słuchawkowe i AV-in do podłączenia kamery cofania, odtwarzacza DVD albo konsoli.

Testowany przez nas BLOW GPS43Ybt wyposażony był w najnowszą wersję map AutoMapa Europa. Interfejs użytkownika w tym przypadku nie wymaga długiej nauki obsługi, liczba adresów i punktów POI jest bardzo dobra, wyznaczane trasy precyzyjne, w czym pomaga system AM Traffic, choć jak pisaliśmy wielokrotnie, drogi w naszym kraju to wielka pułapka. Tyle jeśli idzie o jazdę po Polsce – w europie z AutoMapą także da się dość sprawnie jeździć, ale tutaj już ustępuje ona części produktów konkurencji.

Wbudowany odbiornik GPS SiRF Star 3i+ błyskawicznie odnajduje sygnał i doskonale utrzymuje go podczas jazdy. Także i pod tym względem BLOW GPS43Ybt ustawia poprzeczkę bardzo wysoko.

BLOW GPS43Ybt z mapami AutoMapa Europa wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Właściwie pod każdym względem ten GPS spisuje się znakomicie – począwszy od jego podstawowej funkcji aż po działanie wszystkich dodatków. Jeśli więc komuś nie przeszkadza nieco mały ekran, na pewno będzie z tego urządzenia zadowolony.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: