GPSTab 7

Blow GPSTab 7 wyposażony jest w system Android 4, 7-calowy ekran TN o rozdzielczości 840 x 480 pikseli, gigahercowy procesor i pojemnościowy system pozycjonowania dotyku. Jak na nawigację, to całkiem mocna konfigurację i bardzo duży ekran. Tyle tylko, że to w rzeczywistości tablet, doposażony w moduł GPS i uchwyt do mocowania na szybie.

Gigahercowy procesor daje sobie radę z Automapą, ale podczas surfowania po internecie (urządzenie ma wbudowaną kartę sieciową Wi-Fi) można odczuć, że nie działa tak szybko jak przeciętne tablety za 300-400 zł, już standardowo wyposażane w procesory dwurdzeniowe. Niestety tego typu tablety nie mają z kolei odbiorników GPS ani uchwytów do mocowania na szybie, co z wyklucza ich używanie jako nawigacji samochodowych. Blow GPSTab 7 z Automapą działa natomiast dobrze, zwłaszcza że duży ekran z pojemnościowym system pozycjonowania dotyku (w nawigacjach wykorzystywany jest dużo gorszy oporowy) i szybki procesor pozwalają na wygodne korzystanie z mapy. Duże rozmiary nawigacji utrudniają natomiast używanie jej w mniejszych samochodach, bo zajmuje sporo miejsca na przedniej szybie. Uchwyt jest spory i niemal toporny, ale stabilnie utrzymuje nawigację.

Ponieważ Blow GPSTab 7 pełni też funkcję tabletu, doskonale spisze się jako świetnie przenośny odtwarzacz multimedialny, który umili podróż najmłodszym, a w razie potrzeby poprowadzi cię też do celu. Dołączany zasilacz samochodowy praktycznie wyklucza problem wyczerpywania się baterii w urządzeniu. Ta nawigacja, w przeciwieństwie do modelu Peiying Exclusive PY-GPS7007, nie zawiera tunera DVBT, ma za to wbudowany transmiter FM i sprzedawana jest z zainstalowaną Automapą lub bez map.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na ostatnią chwilę? Lokalizator GPS łączy w sobie przyjemne z pożytecznym