GT S11 Tower 1000VA

GT S11 Tower 1000VA to zasilacz typu online oferujący podwójną konwersję oraz pełną sinusoidę.

Zasilacz polskiej marki GT UPS S11 Tower posiada moc pozorną 1000 VA i jest w stanie przyjąć maksymalnie 800 W obciążenie. Złącze wejściowe to IEC C14, a UPS oferuje trzy złącza wyjściowe IEC C13. GT S Tower 1000VA to zasilacz wykonany w technologii online. Posiada wbudowane porty USB oraz RS232. Producent oferuje dwie odmiany - wolnostojącą Tower oraz Rack do zastosowania w szafach rakowych. Testujemy wersję wolnostojącą, która lepiej sprawdza się w domu lub biurze.

GT S11 Tower 1000VA

GT S11 Tower 1000VA posiada wbudowany panel sterowania ze sporych rozmiarów ekranem LCD. Producent umożliwia rozszerzenie urządzenia o zewnętrzne moduły bateryjne zwiększające czas pracy UPS-a po odcięciu dopływu prądu z sieci.

GT S11 Tower 1000VA

Po przełączeniu się na zasilanie z wbudowanych akumulatorów ekran UPS-a miga na niebiesko, a urządzenie wydaje sygnały akustyczne informujące użytkownika o zaniku prądu. Około 1-2 minuty przed rozładowaniem ekran zmienia na kolor czerwony, a urządzenie wydaje dźwięk co sekundę.

W przypadku 400 W obciążenia zasilacz rozładował się po 13 minutach i 51 sekundach. Zwiększenie obciążenia do 800 W skróciło czas działania do 5 minut i 18 sekund. Testy przy użyciu obciążenia wynoszącego 1200 W (200 W ponad deklarowane maksimum producenta) spowodowały, że UPS wyłączył się po 12 sekundach pracy. Zadziałały zabezpieczenia chroniące przed uszkodzeniem zasilacza.

Czas ładowania akumulatora od 0 do 90 procent wynosi 8 godzin i 8 minut. Pełne naładowanie trwa 11 godzin i 21 minut.

GT S11 Tower 1000VA

W trakcie pracy zasilacz pozostawał chłodny. Kamera termowizyjna pokazała maksymalnie 21,8 stopnia °C podczas testu bez obciążenia.

Pobór własny naładowanego UPS-a w spoczynku wynosił 17,7 W.

Producent przewidział możliwość zarządzania UPS-em za pomocą dedykowanego oprogramowania. Po zainstalowaniu aplikacji Winpower Menadżer i połączeniu zasilacza z komputerem za pomocą USB można kontrolować działanie urządzenia. Program informuje o statusie urządzenia, obciążeniu, numerze seryjnym oraz umożliwia zmianę konfiguracji UPS-a. Nie zabrakło narzędzia diagnostycznego. Oprogramowanie wygląda nieco przestarzale, ale jest w pełni funkcjonalne. Za jego pomocą można przeprowadzić procedurę wyłączenia komputera w przypadku zaniku prądu. GT umożliwia rozpoczęcie wyłączania komputera po spadku naładowania akumulatora poniżej określonej ilości procent. Dodatkowo komputer wyświetla ostrzeżenie o planowanym wyłączeniu. UPS przekazuje prąd do podłączonych urządzeń od razu po powrocie zasilania z sieci.

GT S11 Tower 1000VA

Testowany UPS posiada funkcję automatycznego wyłączenia komputera w przypadku odcięcia dopływu prądu do zasilacza. Funkcja uaktywnia się po przekroczeniu ustawionego poziomu rozładowania akumulatora. Jest również możliwość ręcznego wymuszenia wyłączenia komputera za pomocą SSH. Po podłączeniu UPS'a do zasilania po uprzednim rozładowaniu napięcie na wyjściu wraca po 10 sekundach.