GV-R455D3-512I

Zalety:

  • Dużo wyjść
  • Bardzo niski pobór mocy
  • Bardzo niska cena

Wady:

  • Fatalna wydajność w grach i testach

Okazuje się, że można kupić kartę graficzną jeszcze tańszą niż Radeon HD4550. Mieliśmy okazję przekonać się o możliwościach kosztującej 129 zł karty Gigabyte GV-R455D3-512I czyli Radeona HD4350.

Obie karty zaopatrzono w ten sam układ – RV710. Jest to układ czteropotokowy z 80 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania. Odróżnia je rodzaj zastosowanej pamięci – w HD4550 była to DDR3 o częstotliwości pracy 1600 MHz zaś w HD4350 DDR2 o częstotliwości pracy 800 MHz. Pojemność pamięci jest w obu przypadkach taka sama – 512 MB podobnie jak szerokość jej szyny – 64-bity. Układ graficzny pracuje w karcie Gigabyte z częstotliwością 650 MHz.

Kartę wyposażono w niewielki radiator i wentylator zapewniający przepływ powietrza. Układ chłodzący nagrzewa się mocno, ale nie jest głośny a karta pracuje zawsze stabilnie. Na śledziu karty umieszczono gniazda D-Sub, DVI i HDMI. Laminat jest bardzo niski , dzięki czemu w pudełku karty znajdziemy jeszcze jedeń śledź, do zamiany gdybyśmy chcieli skorzystać z wąskiej obudowy. Po jego zastosowaniu na karcie pozostają wyjścia DVI i HDMI.

Na pudełku z kartą widoczny jest dumny napis Overclock oznaczający, że mamy do czynienia z fabrycznie podkręconą wersją. Można by domniemywać, że dzięki temu wydajność będzie wystarczająca. Nic bardziej mylnego – karta jest przeraźliwie wolna, nie nadaje się do grania w jakiekolwiek nowsze gry. Być może poradzi sobie ze starszymi tytułami, ale będzie to wymagało cofnięcia się o jakieś 10 lat – Quake 3 powinien na niej działać w miarę płynnie.

Pobór mocy zestawu z tą kartą wahała się w granicach od 95 W bez obciążenia do 137 W podczas testów.

Gigabyte GV-R455D3-512I z pewnością nie jest kartą dla graczy, nawet tych o minimalnych wymaganiach. Może sprawdzić się w tanim domowym komputerze, którego właściciel ogląda filmy DVD na dużym ekranie.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier