Galaxy GeForce 9600 GSO

Karty graficzne z procesorami GeForce 9600 GSO to jedne z nowszych procesorów NVIDII segmentu niedrogich modeli przeznaczonych dla mniej wymagających graczy lub osób dysponujących monitorami o przekątnych do 22" i tym samym nie potrzebujących kart wyświetlających płynnie grafikę 3D w bardzo wysokich rozdzielczościach. GeForce 9600 GSO powstał na bazie produktów GeForce 9600 GT z tym, że patrząc na jego specyfikację techniczną widać pewne różnice.

Karty graficzne z procesorami GeForce 9600 GSO to jedne z nowszych procesorów NVIDII segmentu niedrogich modeli przeznaczonych dla mniej wymagających graczy lub osób dysponujących monitorami o przekątnych do 22" i tym samym nie potrzebujących kart wyświetlających płynnie grafikę 3D w bardzo wysokich rozdzielczościach. GeForce 9600 GSO powstał na bazie produktów GeForce 9600 GT z tym, że patrząc na jego specyfikację techniczną widać pewne różnice. Większość istotnych elementów procesora została okrojona. Mniejszy, bo tylko 192-bitowy jest interfejs pamięci (GT ma 256-bitowy), mniej jest pamięci 384 zamiast 512 MB, mniej jest także potoków renderingu – 12 zamiast 16. W gąszczu parametrów wyróżnia się za to większa liczba zunifikowanych jednostek przetwarzania 96, a nie 64 jak w GT. Tu jak widać leży sukces modeli GSO, które w testach wydajności wypadły zaskakująco dobrze.

Szybkość w niskiej cenie

Za ok 350 zł otrzymujemy kartę, która gwarantuje osiągi modeli o 200-300 zł droższych. Karta najlepiej sprawdzi się towarzysząc monitorom o przekątnej do 22" (rozdzielczość 1680x1050 pikseli), lecz nie straszna jej praca w rozdzielczości wyższej, z tym, że wtedy aby uzyskać płynność grania trzeba będzie w grach nieco obniżyć poziom szczegółowości grafiki. Karta ma dość wysoki układ chłodzenia i wymaga podłączenia dodatkowego zasilania. Model ten osztuje niewiele lecz do jej instalacji w komputerze wymagany jest zasilacz wyposażony w 6-pinowe złącza PCI Express (lub odpowiednio dużą liczbę złączy Molex, które po zastosowaniu przejściówek dołączonych z kartą w komplecie pozwolą na pracę karty z zasilaczem pozbawionym złącza 6-pinowego). Na szczęście jak wykazały nasze testy karta jest bardzo energooszczędna tak więc do poprawnej pracy typowego komputera z grafiką Galaxy wystarczy dobry zasilacz o mocy ok 350 W. Rozbudowany układ chłodzenia ( co ciekawe o wiele większy niż w modelach GeForce 9600 GT ) pozwala na stosunkowo cichą pracę karty. Co dla wielu osób będzie istotne, karta jest dość krótka, jej długość to ok 20 cm, co pozwala ją bez przeszkód zainstalować nawet w mniejszych obudowach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: