Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Zalety:

  • Najlepsza wydajność
  • Długi czas pracy na baterii
  • Świetnej jakości ekran
  • Bogate wyposażenie

Wady:

  • Wysoka cena

To tablet praktycznie bez wad, który okazał się najlepszy pod względem wydajności, jakości ekranu i wyposażenia. Główna w tym zasługa wydajnej i jednocześnie energooszczędnej platformy Snapdragon 800. W jej skład wchodzi bardzo szybki procesor Krait (2,3 GHz) i jeden z najwydajniejszych akceleratorów graficznych Adreno 330.

Jednak nam najbardziej się spodobała jego wszechstronność. Podczas przeglądania stron internetowych pracował prawie 10 godzin. W bardziej wymagającym teście odtwarzania filmu HD z YouTube’a uzyskał również bardzo dobry wynik: 433 minuty. Lepszy pod tym względem okazał się jedynie Lenovo Yoga 10.

Na pochwałę zasługuje też świetny ekran, który oferuje bardzo wysoką jasność (428 cd/m2) i szerokie kąty widzenia. Tablet wyróżnia się nietypowym, ale bardzo praktycznym elementem – tylna klapa wyłożona jest skórą. Dzięki temu na obudowie nie pozostają odciski palców, nie powstają otarcia czy porysowania.

Warto zwrócić uwagę, że wymiary tabletu są nieco mniejsze niż urządzeń konkurencyjnych, choć zastosowano w nim 10,1-calowy ekran. To zasługa węższych ramek wokół wyświetlacza. Obudowa jest przy tym bardzo sztywna i starannie wykonana. Nie wypacza się nawet po mocniejszym dociśnięciu. Trzeba też wspomnieć o bogatym wyposażeniu: oprócz kompletu interfejsów bezprzewodowych (karta Wi-Fi IEEE 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4, modem LTE) do dyspozycji jest czytnik kart microSD, który pozwala poszerzyć 16-gigabajtową pamięć o kolejne 32 GB. Użytkownik ma też dostęp do sporej liczby zainstalowanych w systemie aplikacji.