Galaxy Note 10.1 2014 Edition

To tablet praktycznie bez wad, który okazał się najlepszy pod względem wydajności, jakości ekranu i wyposażenia. Główna w tym zasługa wydajnej i jednocześnie energooszczędnej platformy Snapdragon 800. W jej skład wchodzi bardzo szybki procesor Krait (2,3 GHz) i jeden z najwydajniejszych akceleratorów graficznych Adreno 330.

Jednak nam najbardziej się spodobała jego wszechstronność. Podczas przeglądania stron internetowych pracował prawie 10 godzin. W bardziej wymagającym teście odtwarzania filmu HD z YouTube’a uzyskał również bardzo dobry wynik: 433 minuty. Lepszy pod tym względem okazał się jedynie Lenovo Yoga 10.

Na pochwałę zasługuje też świetny ekran, który oferuje bardzo wysoką jasność (428 cd/m2) i szerokie kąty widzenia. Tablet wyróżnia się nietypowym, ale bardzo praktycznym elementem – tylna klapa wyłożona jest skórą. Dzięki temu na obudowie nie pozostają odciski palców, nie powstają otarcia czy porysowania.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 już teraz za darmo prosto od Samsunga! Musisz zrobić jedną prostą rzecz

Warto zwrócić uwagę, że wymiary tabletu są nieco mniejsze niż urządzeń konkurencyjnych, choć zastosowano w nim 10,1-calowy ekran. To zasługa węższych ramek wokół wyświetlacza. Obudowa jest przy tym bardzo sztywna i starannie wykonana. Nie wypacza się nawet po mocniejszym dociśnięciu. Trzeba też wspomnieć o bogatym wyposażeniu: oprócz kompletu interfejsów bezprzewodowych (karta Wi-Fi IEEE 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4, modem LTE) do dyspozycji jest czytnik kart microSD, który pozwala poszerzyć 16-gigabajtową pamięć o kolejne 32 GB. Użytkownik ma też dostęp do sporej liczby zainstalowanych w systemie aplikacji.