Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 wyposażony jest w najnowszą platformę Snapdragon 805 z czterordzeniowym procesorem Krait 450 (2,7 GHz) i najwydajniejszy z obecnie dostępnych akceleratorów graficznych Adreno 420.

Taki tandem pozwala na uruchomienie nawet najbardziej wymagających aplikacji. Potwierdza to bardzo wysoki wynik w teście 3DMark Ice Storm Unlimited (21522 pkt) oraz ocena „Maxed Out: w teście Ice Storm Extreme. Uzyskane wyniki porównaliśmy też z najlepszymi smartfonami – Note 4 pokonał takich liderów wydajności jak Samsung Galaxy S5, LG G3, HTC One M8 czy Sony Xperię Z3.

Obudowa Galaxy Note 4 zachowała styl charakterystyczny dla smartfonów Samsunga. Ma zaokrąglone rogi, srebrną obwódkę i tylną klapkę wyłożoną skórą. To praktyczna i mocna konstrukcja. Co ważne, w przeciwieństwie do Sony Xperii Z Ultra czy Huawei Ascend Mate 7, tu klapkę można zdjąć, a akumulator wyjąć. Fablet wyposażony jest w czytnik kart microSIM, obsługuje też karty pamięci wykonane w formacie microSD. Oba porty umieszczone są z tyłu obudowy pod tylną klapką tuż obok akumulatora.

Galaxy Note 4 wyposażony jest w matrycę AMOLED o przekątnej 5,”, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (518 ppi). Wyświetlane na ekranie nawet bardzo małe czcionki są doskonale widoczne a fablet idealnie nadaje się do oglądania stron internetowych. Ekran wyróżnia się bardzo szerokimi kątami widzenia, wysoką jasnością i głęboką czernią, nieosiągalną dla wyświetlaczy IPS. Wyświetlane na nim zdjęcia, filmy mają ciepłe i nasycone kolory. Oprogramowanie pozwala na automatyczną optymalizację zakresu kolorów, regulując nasycenie i ostrość wyświetlacza pod kątem określonych aplikacji (galeria, aparat, internet, Wideo, Smart Remote, książki Google Play). Jest też możliwość ręcznego uruchomienia trybu pracy ekranu optymalizowanego pod kątem oglądania filmów czy do przeglądania zdjęć.

Nieodzownym elementem Samsunga Galaxy Note 4 jest dołączany do niego rysik S-Pen. Po jego wyjęciu automatycznie uaktywnia się podręczne menu z wszystkimi potrzebnymi narzędziami. S-Penem można wygodnie tworzyć odręczne notatki, szkice. Ciekawa jest funkcja inteligentnego wyboru, która po wybraniu fragmentu obrazu automatyczne rozpoznaje pismo. S-Pen pomocny jest też podczas obróbki zdjęć, filmów a to tylko ułamek z jego możliwości. Reaguje też na nacisk zwiększając np. średnicę pędzla przy mocniejszym dociśnięciu rysika do ekranu. Dzięki świetnie działającemu systemowi pozycjonowania dotyku nawet bardzo szybkie ruchy rysika są dokładnie przenoszone na ekran. Efekt akceleracji wstecznej praktycznie nie występuje.

Samsung Galaxy Note 4 nie ma dużego akumulatora (3220 mAh), ale uzyskał dobre wyniki w teście czasu pracy na baterii. Podczas przeglądania stron internetowych pracował przez 9 godzin i 31 minut klasyfikując się za modelami Huawei Ascend Mate 7 i LG G Flex.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: