Gardena Sileno+ 1600

Kosiarka automatyczna wyposażona w nowoczesne funkcje, przeznaczona do trawników o powierzchni do 1600 m².

Robot koszący Gardena Sileno+ 1600 to idealne rozwiązanie do dużych ogrodów - urządzenie przeznaczone jest do powierzchni do 1600 m². Kosiarka została wyposażona w wydajny akumulator litowo-jonowy 18V/ 2,1 Ah, który zapewnia bezpieczną i energooszczędną (jedynie 10 kWh miesięcznie) pracę. Za równomierne koszenie odpowiadają trzy noże tnące, których wysokość można regulować za pomocą pokręteł od 2 do 6 cm. Ścinki trawy pozostają na trawniku i stanowią naturalny nawóz (mulczowanie). Dzięki mocnemu napędowi na tylne koła urządzenie bez problemu poradzi sobie z nierównym terenem i wzniesieniami do 35%.

Gardena Sileno+ 1600
Gardena Sileno+ 1600

Robot został wyposażony w system SensorCut zapewniający równomierne koszenie - na trawniku nie pozostają pasy. Poza tym, urządzenie posiada takie funkcje jak: EasyPassage, która odpowiada za bezproblemowe prowadzenie robota wzdłuż kabla doprowadzającego przez wąskie przestrzenie, SensorControl umożliwiającą automatyczne dostosowanie częstotliwości koszenia do wzrostu trawy (bez konieczności dodatkowego programowania), a także funkcję zdalnych punktów wyjściowych pozwalającą określić, jak często robot koszący ma docierać do trudno dostępnych części ogrodu. Zarządzanie robotem jest także możliwe, za pomocą aplikacji mobilnej.

Zobacz również:

  • Roboty koszące tańsze nawet o 2500 zł. Przeglądamy wyprzedaż w Media Expert

Nie zabrakło wygodnego panelu sterowania oraz wyświetlacza, dzięki którym możemy zaprogramować robota i ustalić harmonogram działania. Może działać także w czasie deszczu. Poza tym, robot posiada czujnik unoszenia oraz pochylenia, a także zintegrowany czujnik tempa wzrostu trawy sprawia, że robot sam ustala częstotliwość koszenia.

Urządzenie ma wbudowane zabezpieczenia przed kradzieżą - alarm oraz blokada za pomocą kodu PIN.