Garmin Nuvi 1200T

Zalety:

  • Szybkie odnajdywanie i bardzo sprawne utrzymywanie sygnały GPS
  • Dobre mapy wielu krajów Europy
  • Działający (choć jeszcze mało precyzyjnie) w Polsce system TMC

Wady:

  • Mały ekran

Garmin wprowadził ostatnio na nasz rynek bardzo wiele modeli nawigacji GPS. Nuvi 1200T to niedroga nawigacja z mapami wielu krajów Europy, ale za to wyposażona w ekran o bardzo małej przekątnej.

Garmin Nuvi 1200T wyposażony został, jak większość modeli tej firmy w mapy City Navigator 2011.10. Mapy obejmują dokładnym zasięgiem Polską, Litwę, Łotwę, Estonię, Niemcy, Czechy, Słowację, Szwajcarię, Austrię, Węgry, Słowenię, Chorwację, Włochu i Grecję. Główne drogi i obszary miejskie dostępne są ponadto dla Ukrainy i Rumunii, a w jeszcze mniej dokładnym stopniu także dla Bułgarii i Turcji.

Trasy wytyczane są precyzyjnie z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego. Wbudowany odbiornik TMC teoretycznie działa także na terenie Polski, ale w praktyce jazdy wykazują, że system dostarczanych informacji jest jeszcze w naszym kraju wysoce niedoskonały.

Trasy można planować na cztery sposoby, w tym także pieszą. Istnieje możliwość wyłączenia z wytyczania wybranych rodzajów dróg. Baza fotoradarów na pewno ucieszy każdego normalnego kierowcę.

Funkcja „gdzie jestem” wyświetla dokładną lokalizację wraz ze znajdującymi się w pobliżu punktami POI zaś ecoRoute pozwala na ekonomiczne zaplanowanie trasy.

Opis możliwości urządzenia wypada jeszcze uzupełnić o kalkulator, przelicznik jednostek i przeglądarkę zdjęć.

Garmin Nuvi 1200T został wyposażony w ekran po przekątnej 3,5 cala. Wyświetlany obraz jest dość jasny, choć nieco brakuje mu ostrości. Czułość i precyzja sterowania ekranu wypada bardzo przyzwoicie, zwłaszcza w połączeniu z praktycznymi menu i klawiaturą ekranową.

Obudowę urządzenia wykonano z niezłej jakości plastiku, w miarę odpornego na uszkodzenia. U góry umieszczono przycisk do włączenia, z prawej strony gniazdo kart microSD, zaś z tyłu gniazdo USB. Wbudowany głośnik działa sprawnie a komunikaty są czytelne nawet podczas szybszej jazdy.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows. Działanie systemu i map jest płynne i nie daje powodów do narzekań. Uchwyt do mocowania na szybie jest zdecydowanie za krótki, ale za to bardzo łatwy w montażu i doskonale trzymający podczas jazdy. W komplecie jest dysk do montażu uchwytu na desce rozdzielczej.

Utrzymywanie sygnału podczas jazdy przebiegało bardzo sprawnie – jego gubienie zdarzało się sporadycznie. Odszukanie sygnału po starcie urządzenia zajmowało 12 sekund zaś sam start 34 sekundy.

Garmin Nuvi 1200T to niewielka nawigacja z mapami wielu krajów Europy. Działa sprawnie i dobrze wypełnia swoją funkcję. Mały ekran nie sprawdzi się w większych samochodach, a wielu kierowcom zabraknie map kilku większych krajów Europejskich .


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier