Garmin Nuvi 1350

Największą zaletą nawigacji Garmin 1350 są jego mapy oraz doskonale działający odbiornik GPS. Test wykazał, że urządzenie to bardzo dobrze sprawdza się podczas podróży, choć nie zdobędzie serc zwolenników maksymalnej liczby dodatkowych funkcji.

Garmin Nuvi 1350 to tania nawigacja GPS od jednego z największych producentów tego typu urządzeń na świecie. Garmin kosztuje około 500 zł. Został wyposażony w bardzo dobre mapy większości państw europejskich. Mapy City Navigator Europe 2011.10 obejmują szczegółowo wszystkie państwa Europy zachodniej i północnej, w tym Polskę. Kraje takie jak Litwa czy Rumunia także zostały uwzględnione, ale w znacznie mniej obszernej formie. Przed zakupem warto sprawdzić pokrycie mapy dla interesujących nas państw.

Interfejs użytkownika w Garmin Nuvi 1350 wymaga chwili przyzwyczajenia. Nie jest jednak zbytnio skomplikowany. Baza adresów i punktów POI jest bardzo rozbudowana. Trasy można wyznaczać na wiele sposobów, także dla pieszego. Istnieje funkcja wytyczania objazdów oraz ecoRoute pozwalająca teoretycznie przewidzieć zużycie paliwa na zaplanowanej trasie. Niestety w testowanym urządzeniu brakowało funkcji wytyczania tras „od do” punktu.

Drugim silnym punktem nawigacji jest doskonałe działanie odbiornika GPS. Sygnał został znaleziony już po 14 sekundach. Jego utrzymywanie podczas jazdy należy do najlepszych w tego typu urządzeniach – gubi się wyłącznie w skrajnie trudnych warunkach.

Garmin posiada przeglądarkę zdjęć, kalkulator, przelicznik jednostek i informacje o czasie na świecie.

Nawigacja została wykonana z materiałów nie sprawiających wrażenia nadmiernie wysokiej jakości. Są one jednak odporne na uszkodzenia. U góry umieszczono włącznik, zaś z tyłu gniazdo USB. Z lewej strony jest jeszcze gniazdo kart pamięci microSD. Mapy przechowywane są w wewnętrznej pamięci o pojemności 4 GB. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows.

Ekran ma przekątną 4,3 cala i wyświetla ładny obraz o wysokiej jakości. Precyzja sterowania jest przeciętna, typowa dla tego typu ekranów.

Uchwyt do mocowania na szybie zapewnia niezły zakres regulacji, łatwo się montuje i trzyma bardzo pewnie. Jest jednak zdecydowanie z krótki. W zestawie znajdziemy dysk do przyklejania uchwytu na desce rozdzielczej, który może rozwiązać ten problem.

Garmin Nuvi 1350 to sprawny towarzysz podróży – posiada dobre mapy i znakomicie działający odbiornik GPS. Brak w nim funkcji dodatkowych, ale podczas jazdy nikt rozsądny i tak ich nie używa. Uwzględniając wszystkie jego cechy, cena 500 zł jest do zaakceptowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: