Garmin Nuvi 1390T

Zalety:

  • Szybkie odnajdywanie i bardzo sprawne utrzymywanie sygnały GPS
  • Jasny ekran
  • Dobre mapy Europy
  • Sprawnie działająca funkcja zestawu głośnomówiącego
  • Działający w Polsce system TMC

Wady:

  • Niektóre koszty użytkowania

Garmin Nuvi 1390T to właściwie mniejsza wersja modelu 1490T. Funkcje i sposób działania nawigacji są niemalże identyczne, a podstawową różnicą pomiędzy nimi jest przekątna ekranu i co za tym idzie także cena.

Garmin Nuvi 1390T został wyposażony w ekran o przekątnej 4,3 cala. W zupełności wystarcza on do przejrzystego wyświetlania mapy. Obraz jest dobrej jakości i co najważniejsze bardzo jasny. Precyzja sterowania także stoi na wysokim poziomie.

Mapy City Navigator Europe 2011.10 przechowywane są w wewnętrznej pamięci o pojemności 4 GB. Istnieje możliwość darmowego uaktualnienia ich do najnowszej wersji w ciągu 60 dni od zakupu. Mapy znakomicie sprawdzą się w Polsce i krajach Europy Zachodniej. Przed podróżą do innych krajów europejskich lepiej sprawdzić stopień pokrycia danego państwa.. Trasę możemy wytyczyć na kilka sposobów. Interfejs użytkownika jest łatwy w obsłudze. Garmin oferuje działający w Polsce, system TMC, możliwy do wykorzystania w tym modelu dzięki wbudowanemu odbiornikowi. Dzięki funkcji ecoRoute można próbować skalkulować zużycie paliwa na wytyczonej trasie.

Dzięki łączu Bluetooth i mikrofonowi Garmin może działaś jako zestaw głośnomówiący. Istnieje możliwość pobrania książki z numerami z telefonu do nawigacji. Po podłączeniu telefonu mamy także dostęp do funkcji głosowego wybierania numerów oraz Punktów Szczególnych. Wśród nich znajdziemy między innymi gastronomię, paliwo, rozrywkę, zakupy i wielu innych. Z funkcji dodatkowych w urządzeniu znalazły się: nawigacja do zdjęcia, przeglądarka zdjęć, kalkulator i przelicznik jednostek.

Garmin 1390T to kolejny z modeli tej marki, sprawdzający się doskonale podczas jazdy. Odbiornik GPS odnajduje sygnał po 12 sekundach i utrzymuje go w każdych warunkach z wyjątkiem skrajnych jak tunele czy kryte parkingi.

Garmin Nuvi 1390T jest o niecała 150 zł tańszy od modelu 1490T. Czy warto oszczędzać ? Posiadacze małych samochodów nie powinni narzekać, ale dla kogoś kto jeździ dużym SUVem lub VANem, pięciocalowy ekran będzie ogromną zaletą.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier