Garmin Nuvi 2360 LT

Garmin Nuvi 2360 LT to urządzenie niemal identyczne jak model 2460 LT - odróżnia je cena i przekątna ekranu. Jeśli użytkownikowi wystarcza ekran 4,3-cala (znakomitej w tym przypadku jakości) to może zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych bez żadnych strat co do możliwości i funkcjonalności urządzenia. Te ostatnie w przypadku Garmina 2360 LT stoją na najwyższym poziomie.

Budowa

Nawigację Garmin Nuvi 2360 LT zamknięto w solidnej obudowie wykonanej z dobrej jakości materiałów. U góry umieszczono włącznik, u dołu gniazdo USB i złącze uchwytu. Uchwyt do montażu na szybie posiada gniazdo do podłączenia zasilania do nawigacji. Z prawej strony obudowy nawigacji znajdziemy gniazdo kart microSD. Ekran ma przekątną 4,3 cala i rozdzielczość 480 x 272 punktów. Urządzenie zaopatrzono w łącze bluetooth, mikrofon i głośnik. Na kablu zasilania znajduje się odbiornik TMC. Oprócz uchwytu do montażu na szybie w pudełku umieszczono także dysk do jego montażu na desce rozdzielczej samochodu.

Możliwości

Garmin Nuvi 2360 LT pozwala na jazdę po całej Europie Zachodniej, Północnej i Środkowej. Mapy zawierają mnóstwo adresów i punktów POI, użyteczne funkcje nawigacyjne jak asystent pasa ruchu i bazę fotoradarów. W wytyczaniu tras można liczyć nie tylko na pomoc algorytmów mapy. Dzięki bazie informacji od użytkowników nawigacji Garmin trasy będą wytyczane sprawniej i uwzględniały lokalną specyfikę ruchu, zaś informacje z systemu TMC pozwolą dostosowywać ich przebieg do warunków już podczas jazdy. Bardzo użyteczna jest funkcja zestawu głośnomówiącego realizowana przez połączenie z telefonem przez bluetootha. Dodatkowo w Garminie znajdziemy kalkulator, przelicznik jednostek i słownik, choć za ten ostatni trzeba zapłacić dodatkowo.

Wydajność

Urządzenie niezwykle szybko odnajduje sygnał GPS - średnio nie trwało to dłużej niż 4 sekundy. Sygnał podczas jazdy jest bardzo mocno trzymany - zgubić można go tylko w tunelach czy na parkingach podziemnych. Szybkości wytyczania tras nie sposób nic zarzucić - zależy ona nie tylko od długości trasy, ale także przyjętych przez nas założeń co do jej parametrów.

Wnioski

Garmin Nuvi 2360 LT to nawigacja GPS z ekranem o przekątnej 4,3 cala, odróżniającym ją od modelu 2460 LT. Z zewnątrz urządzenia są do siebie bardzo podobne - zamknięto je w identycznie stylizowanych, solidnych obudowach wykonanych z dobrej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Takie samo jest rozłożenie elementów: u góry łatwy do odnalezienia włącznik, z prawej strony gniazdo kart microSD, u dołu złącze uchwytu i gniazdo USB. Niestety także i tutaj uchwyt jest nieco za krótki, choć zapewnia bardzo dobry zakres regulacji, jest łatwy w montażu, solidny i przez niego podłącza się do urządzenia zasilanie. Ekran ma przekątną 4,3 cala, wystarczającą do komfortowego korzystania choć nie aż tak luksusową jak 5 cali. Wyświetla bardzo jasny, niezwykle ostry obraz. Jest też czuły i precyzyjny podczas korzystania z menu i klawiatury ekranowej. Wbudowane łącze bluetooth, wraz z mikrofonem i głośnikiem tworzą sprawnie działający zestaw głośnomówiący. Wśród funkcji zestawu znajdziemy pobieranie książki numerów z telefonu i wybieranie głosowe. Dodatkowe funkcje urządzanie to także kalkulator, przelicznik jednostek i przeglądarka zdjęć. Jest nawet słownik, ale za niego trzeba dopłacić. Zainstalowane mapy CityNavigator Europe 2011.40 zawierają mapy większości krajów Europy, w tym całą Europę Zachodnią, Północną i Środkową. Pokrycie sieci dróg, liczba dostępnych punktów POI i użytecznych funkcji są bardzo dobre. Sposób wytyczania tras nie pozostawia nic do życzenia, zwłaszcza, że w miarę sprawnie działa system TMC. Menu map i urządzenia są czytelne i łatwe w obsłudze, nie wymagają dłuższego przyzwyczajenia a funkcje znajduje się szybko. Łatwo skonfigurować sposób wytyczania trasy i dostępne na ekranie informacje. Doskonale działa wbudowany odbiornik GPS, utrzymując sygnał wszędzie gdzie tylko jest to możliwe. Garmin Nuvi 2360 LT to nawigacja działająca niezwykle sprawnie, zaopatrzona w znakomite mapy i użyteczną funkcję zestawu głośnomówiącego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: