Garmin Nuvi 2460 LT

Ranking: Ranking najlepszych GPS-ów 2011/11

Garmin Nuvi 2460 LT to nawigacja GPS z pięciocalowym ekranem i bardzo dobrymi mapami większości europejskich krajów. Z zewnątrz urządzenie sprawia bardzo dobre wrażenie - solidna, estetyczna obudowa jest wykonana z dobrej jakości materiałów i odporna na uszkodzenia. Umieszczony u góry włącznik łatwo odnaleźć. Z prawej strony znajdziemy gniazdo kart microSD, u dołu złącze uchwytu i gniazdo USB. Uchwyt jest nieco za krótki, ale zapewnia bardzo dobry zakres regulacji, jest łatwy w montażu, solidny i pozwala na podłączenie zasilania. Ekran stanowi klasę sam w sobie - bardzo jasny, niezwykle ostry obraz idzie w parze z doskonałą czułością i precyzją działania. Garmin posiada złącze bluetooth, które wraz z mikrofonem i głośnikiem tworzą z niego doskonały zestaw głośnomówiący. Funkcje zestawu są rozbudowane, znajdziemy w nim takie funkcje jak pobieranie książki numerów z telefonu czy wybieranie głosowe. Nawigację zaopatrzono w mapy CityNavigator Europe 2011.40 . Umieszczono tutaj mapy większości krajów Europy. Brak szczegółowych map kilku krajów bałkańskich, Białorusi i Mołdawii, nie da się także jeździć po Rosji. Same mapy, pokrycie sieci dróg, liczba dostępnych punktów POI i użytecznych funkcji, sprawiają, że Garmin jest jednym z najlepszych towarzyszy podróży. Sposób wytyczania tras także nie pozostawia nic do życzenia. Wreszcie w miarę sprawnie działa system TMC, zwłaszcza, że Garmin daje bardzo łatwy dostęp do podawanych przez niego informacji. Menu map i urządzenia są czytelne i łatwe w obsłudze, nie wymagają dłuższego przyzwyczajenia a funkcje znajduje się szybko. Sposób wyświetlania map także nie pozostawia nic do życzenia. Doskonale działa wbudowany odbiornik GPS.

Budowa

Garmin Nuvi 2460 LT posiada solidną obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów. U góry umieszczono włącznik, u dołu gniazdo USB i złącze uchwytu. Z prawej strony znajdziemy gniazdo kart microSD. Garmin nie ujawnia jaki procesor i odbiornik GPS zostały umieszczone w urządzeniu. Ekran ma przekątną 5 cali i rozdzielczość 480 x 272 punkty. Urządzenie zaopatrzono w łącze bluetooth, mikrofon i głośnik. Uchwyt do montażu na szybie posiada gniazdo do podłączenia zasilania do nawigacji. Urządzenia zaopatrzono także w odbiornik TMC.

Możliwości

Garmin Nuvi 2460 LT to nawigacja GPS z mapami większości krajów Europy. Można z nią jeździć po całej Europie Zachodniej, Północnej i Środkowej. Mapy zawierają mnóstwo adresów i punktów POI, użyteczne funkcje nawigacyjne jak asystent pasa ruchu czy bazę fotoradarów. Trasy wytyczane są w oparciu o algorytmy map, informacje od użytkowników i dane z systemu TMC. Dzięki łączu bluetooth urządzenie może działać jako zestaw głośnomówiący. Pozwala na pobierania książki numerów z telefonu. Z funkcji dodatkowych mamy jeszcze kalkulator, przelicznik jednostek, przeglądarkę zdjęć i system sterowania głosem, nie działający jednak w Polsce. Funkcja ecoRoute może pomóc w oszczędzaniu paliwa.

Wydajność

Szybkość odnajdywania sygnału GPS jest znakomita - czas nie przekroczył nigdy 3 sekund. Podczas jazdy sygnał utrzymywany jest bardzo mocno, nawet w trudnych warunkach. Czas wyliczania tras zależy od ich długości i sposobu jaki zdefiniujemy, ale także nie jest długi i nigdy nie przeszkadza w podróży.

Wnioski

Garmin Nuvi 2460 LT to bardzo dobra nawigacja GPS. Jest solidnie wykonana, ma praktyczny choć nieco za krótki uchwyt, znakomite mapy i sprawnie działające funkcje zestawu głośnomówiącego. Nareszcie potrafi wykorzystać system TMC także na terenie naszego kraju i daje łatwy dostęp do napływających do niego informacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: