Garmin Nuvi 765

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Funkcje multimedialne
  • Stabilne utrzymywanie sygnału GPS

Wady:

  • Kiepskie wytyczanie zadanych tras podróży

Garmin Nuvi 765 to jedna z bardziej zaawansowanych nawigacji popularnego producenta urządzeń GPS. Posiada szereg dodatkowych funkcji, dobrze utrzymuje sygnał GPS. Niestety wytyczanie tras podróży udawało mu się nieszczególnie – były bardzo długie.

Nawigację wykonano bardzo starannie. Obudowa jest estetyczna i odporna na uszkodzenia. U góry umieszczono włącznik, z tyłu gniazdo do anteny GPS, z lewej strony gniazdo kart SD i gniazdo słuchawkowe zaś na spodzie gniazdo USB i służące do podłączenia uchwytu. Sam uchwyt jest niestety bardzo krótki, a jego montaż dość trudny. Trzyma za to pewnie, a zasilanie podczas jazdy podłącza się do niego nie zaś do samej nawigacji. Ekran wyświetla obraz bardzo dobrej jakości. Także sterowanie za pomocą funkcji dotykowych nie sprawia problemu – jest precyzyjne i nie wymaga powtarzania poleceń.

Wbudowane łącze Bluetooth pozwala na komunikację z telefonem komórkowym. Możliwe jest pobieranie z niego danych np. książki kontaktów. Ponieważ Nuvi 765 posiada wbudowany nie tylko głośnik ale i mikrofon, może on pełnić rolę zestawu głośnomówiącego. Transmiter FM pozwala natomiast na połączenie z samochodowym zestawem audio i przekazywanie przez niego wszystkich dźwięków. Z funkcji dodatkowych nawigację wyposażono w odtwarzacz muzyki, przeglądarkę zdjęć, kalkulator, przelicznik jednostek miar i słownik (w testowanym egzemplarzu była to wersja demonstracyjna), oraz zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób.

Mapy zainstalowane w urządzeniu obejmują wiele krajów Europy (Czechy, Grecja, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Rumunia, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Włochy, Austria, Szwajcaria, Lichtenstein, Hiszpania, Portugalia). Ich obszerność to zaleta. Widok może być prezentowany w trybie 2D lub 3D, a interfejs użytkownika jest łatwy i nie wymaga dłuższego przyzwyczajenia. Dostępna jest spora liczba punktów POI, bardzo wiele miast i nazw ulic. Niestety, trasy wytyczane były dość słabo o czym świadczy ich długość – czasem nadkładało się kilkadziesiąt kilometrów w stosunku do map konkurencyjnych. Co gorsza długo trwało także same wytaczanie tras, choć to wada mniejszego kalibru.

Garmin Nuvi 765 jest gotowy do użytku już w 12 sekund po włączeniu. Odnalezienie sygnału GPS i aktualnej pozycji na mapie zajęło mu 22 sekundy. W czasie jazdy sygnał utrzymywany był dobrze, z wyjątkiem najtrudniejszych warunków (jazda w lesie).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier