Garmin VIRB Ultra 30

Firma Garmin specjalizuje się w produkcji akcesoriów elektronicznych dla wymagających entuzjastów sportu. Kamera VIRB Ultra 30 to jej najnowsze dzieło, przeznaczone do uprawiania sportów ekstremalnych.

Garmin VIRB Ultra 30 rejestruje obraz 4K z płynnością 30 kl./s. Kamera dysponuje sensorem o rozdzielczości 12 Mpix dla obrazów statycznych i 8 Mpix dla nagrań. Zastosowany, 3-osiowy stabilizator obrazu działa efektywnie przy maksymalnych ustawieniach 1440p i 60 kl./s. Pomimo przeciętnych parametrów nagrań, kamera może pochwalić się wodoszczelną obudową dołączaną do zestawu, która pozwoli na bezpieczne zanurzenie sprzętu do 40 m pod taflą wody. Ponadto sprzęt posiada bogaty zestaw sensorów obejmujący: GPS, akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz oraz kompas. Nie zabrakło również modułów ANT+, Bluetooth, i Wi-Fi.

Sterowanie kamerą Garmin VIRB Ultra 30 może odbywać się z wykorzystaniem smartfona lub wbudowanego wyświetlacza dotykowego. Czas pracy na baterii wynosi 1 godzinę i 15 minut w trybie 4K lub 2 godziny i 15 min przy nagrywaniu w FullHD. Wyróżnikiem modelu jest funkcja sterowania głosem, pozwalająca na obsługę kamery, kiedy ta znajduje się poza zasięgiem rąk.