Garmin Zumo 220

Garmin Zumo 220 to uniwersalna nawigacja z bardzo dobrymi mapami większości krajów Europy. Można jej używać w samochodzie, ale została stworzona głownie z myślą o motocyklistach. To trzecie urządzenie tego typu jakie mieliśmy okazję testować.

Garmin Zumo 220 wyposażony został w ekran o przekątnej 3,5 cala. Jego mocną stroną jest wysoka precyzja sterowania, zaś słabsze to ostrość i kontrast obrazu oraz nieco zbyt niska w skrajnie trudnych warunkach jasność.

Obudowa urządzenie ma spore wymiary, ale za to odporna jest na działanie wody i płynów używanych w motocyklu. U góry umieszczono włącznik, zaś z tyłu pod gumową przykrywką, gniazdo USB. Wewnątrz znalazło się miejsce na litowo-jonowy akumulator o pojemności 1800 mAh i gniazdo kart microSD.

W wyposażeniu nawigacji znalazł się uchwyt do mocowania jej na szybie samochodowej i desce rozdzielczej oraz zasilacz samochodowy. Znacznie ważniejsze są jednak: uchwyt do mocowania na kierownicy motocykla i zasilacz do podłączenia do instalacji elektrycznej motocykla.

Z tyłu obudowy umieszczono także głośnik, ale podczas jazdy motocyklem należy zaopatrzyć się w słuchawki na łączu Bluetooth przez które Garmin może przekazywać komunikaty.

Dodatkowe funkcje dostępne w nawigacji to : przeglądarka zdjęć, kalkulator i przelicznik jednostek.

Mapy zainstalowane w testowym Zumo 220 obejmowały zasięgiem wszystkie kraje Europy Zachodniej oraz rejonu Bałtyku. Wytyczane trasy są precyzyjne i dobrze dostosowane do realiów ruchu. Wyznaczać trasy można na wiele sposobów. Podstawowe to : najkrótsza, najszybsza i bezdroże. Da się wytyczyć drogi osobno dla motocykla i samochodu, ale także pieszego i rowerzysty. Z wytyczanych tras można wyłączyć: autostrady, drogi płatne, promy, odcinki z utrudnieniami i koniecznością zawracania.

Urządzenie bardzo szybko bo w zaledwie 9 sekund odnajdowała sygnał GPS. Jego utrzymanie podczas jazdy było bardzo dobre. Zarówno uchwyt samochodowy jak i motocyklowy spisywały się znakomicie. Antyodblaskowa powłoka ekranu sprawdza się podczas jazdy motocyklem w jasne dni.

Garmin Zumo 220 to nawigacja niezwykle uniwersalna choć do samochodu , 3,5-calowy ekran może być nieco za mały. Za to na motocyklu sprawdza się bardzo dobrze, podobnie jak działanie wszystkich przeznaczonych dla tego pojazdu dodatków. Z ceną 1298 zł jest to dla użytkowników jednośladów urządzenie niezwykle atrakcyjne – nieporównywalnie lepsze od testowanego niedawno NavRoada i kilkukrotnie tańsze niż testowany wcześniej TomTom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: