Garmin nuvi 3597LMT

Garmin to najwyższej jakości urządzenie. Na uwagę zwraca doskonale zaprojektowana, metalowa obudowa, bardzo dobry, aktywny uchwyt i przede wszystkim rewelacyjny ekran. Od razu widać, że to sprzęt klasy premium.

Wysoka jasność pojemnościowego wyświetlacza i doskonale odwzorowywane barwy gwarantują dobrą widoczność w każdych warunkach. Ekran precyzyjnie reaguje na sterowanie i można go ustawiać zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Efekt psują trochę refleksy świetlne pojawiające się na jego szklanym pokryciu. Aktywny uchwyt uzupełniony mocnym magnesem pozwala uniknąć, co zdarza się w innych konstrukcjach, czasami kłopotliwego, a nawet powodującego ugięcia ekranu, wciskania nawigacji w zatrzaski. Połączenie jest na tyle mocne, że niestraszne są mu nawet szybkie przejazdy wyboistymi drogami. Byłoby to prawie wzorcowe wykonanie, gdyby nie zawodząca czasami, główka uchwytu regulująca położenie nawigacji.

Interfejs urządzenia należy do jednych z wygodniejszych. Bardzo dobry realistyczny asystent pasa ułatwia wybór właściwych zjazdów z autostrad, a odpowiednio dobrana skala mapy i sposób wyświetlania punktów użyteczności ułatwiają znalezienie dodatkowych informacji. Niestety, mapy, na których bazuje Garmin, nie należą do najlepszych. Nie ma na nich niektórych mniejszych dróg, a są za to nieoddane jeszcze do użytku fragmenty innych.

Zobacz również:

  • Lokalizatory GPS to idealny prezent na Dzień Dziecka. Nam zapewnią spokój a dzieciom bezpieczeństwo

Szkoda, że funkcjonalność nuvi ogranicza się jedynie do nawigacji. Nawet łącze z telefonem służy jedynie jako dostęp do płatnych usług. Gdyby pojawiła się funkcja rejestratora albo możliwość przeglądania na rewelacyjnym ekranie zewnętrznych multimediów, to być może cena, jaką trzeba zapłacić za tę nawigację, nie wydawałaby się tak wysoka.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: