Geil Black Dragon Evo One DDR2-800 CL=4-4-4-12 (GE22GB800C4DC)

Zalety:

  • Brak

Wady:

  • Kiepsko się podkręcają
  • Cena wygórowana w stosunku do możliwości

Black Dragon Evo One to pamięci DDR2 przeznaczone dla osób zwracających uwagę nie tylko na parametry modułów ale też ich wygląd. Wyposażone w potężne radiatory nie będą najwygodniejsze w instalacji, lecz w obudowie nastawionej na ekspozycję wnętrza peceta sprawdzą się jak należy.

Black Dragon Evo One to pamięci DDR2 przeznaczone dla osób zwracających uwagę nie tylko na parametry modułów ale też ich wygląd. Wyposażone w potężne radiatory nie będą najwygodniejsze w instalacji, lecz w obudowie nastawionej na ekspozycję wnętrza peceta sprawdzą się jak należy. Całe szczęście, że pozostawiono znośną szerokość radiatorów, dzięki czemu moduły da się zainstalować w sąsiadujących ze sobą gniazdach. Gorzej z ich wysokością – jeśli gniazda pamięci znajdą się blisko procesor, to może okazać się niemożliwy równoczesny montaż modułów i coolera. Duże aluminiowe radiatory zaopatrzono w dodatkowe żeberka i rurkę cieplną. Skuteczność całości jest niezła.

Parametry modułów Geil Black Dragon Evo One DDR2-800 CL=4-4-4-12 (GE22GB800C4DC) są takie same jak zwykłych Black Dragonów – częstotliwość pracy 800 MHz, czasy dostępu 4-4-4-12 (CAS-TRCD-TRP) , napięcie zasilania 2,0 V. Także w SPD zapisano te same wartości. Podczas pracy z ustawieniami automatycznymi (wybieranymi przez płytę) uzyskały one także te same wartości: timingi 5-5-5-18 przy napięciu 1,8 V. Podobnie jak zwykłe Black Dragony, także Evo One nie pozwoliły na uzyskanie czasów dostępu niższych niż nominalne. O ile jednak model bez radiatora wypadł słabo w teście na uzyskanie maksymalnej stabilnej częstotliwości pracy to opakowane w górę metalu Evo One spisały się tutaj jeszcze słabiej, uzyskując zaledwie 934 MHz przy timingach 5-5-5-18 i napięciu 2,19 V.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier