Genius Eye 320

Kamera firmy Genius, która do poprawnej pracy nie wymaga zainstalowania sterownika. To duże udogodnienie z drugiej jednak strony, kamera ma możliwość rejestrowania obrazu tylko w trybie "YUY2". Niestety producent nie dołącza sterowników, które umożliwiałby wybór trybu "RGB 24". Genius Eye 320 wyposażona jest w uniwersalną podstawkę pasującą do wszystkich typów monitorów, laptopów, możemy również ustawić ją na blacie biurka.

Kamera firmy Genius, która do poprawnej pracy nie wymaga zainstalowania sterownika. To duże udogodnienie z drugiej jednak strony, kamera ma możliwość rejestrowania obrazu tylko w trybie "YUY2". Niestety producent nie dołącza sterowników, które umożliwiałby wybór trybu "RGB 24".

Genius Eye 320 wyposażona jest w uniwersalną podstawkę pasującą do wszystkich typów monitorów, laptopów, możemy również ustawić ją na blacie biurka. Ostrość regulujemy ręcznie za pomocą plastykowego pierścienia. Kamera wyposażona jest w wbudowany mikrofon, i opcjonalny zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Jakość obrazu nie zachwyca i oceniamy ją na 6 pkt w 10 stopniowej skali, wyraźnie poprawia się po zmniejszeniu rozdzielczości do 320x240 pikseli. Szybkość rejestrowania sekwencji wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli wynosi ok. 16 kl./s, po zmniejszeniu rozdzielczości do 320x240 pikseli wzrasta tylko do 18 kl./s. Jak na potrzeby większości komunikatorów internetowych zarówno wydajność jak i jakość generowanego obrazu w zupełności wystarczą.