Genius Slim 1320

Niewielka kamera internetowa, z dodatkowym zestawem słuchawkowym z mikrofonem.

Slim 1320 to tańsza wersja modelu Slim 1322, pozbawiona jest automatycznego systemu ustawiania ostrości, co należy potraktować raczej jako plus, bo w Slim 1322 działał on dosyć kapryśnie. Do kamery dołączony jest również sterownik, który musimy zainstalować, aby była ona poprawnie rozpoznana przez system. Umożliwia on rejestrowanie sekwencji wideo w trybie "RGB 24" co nie jest możliwe w przypadku kamery Slim 1322 (niestety producent nie dołącza dodatkowego sterownika). Kamera wyposażona jest w uniwersalną podstawkę, przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć i wbudowany mikrofon, który możemy zastąpić zestawem słuchawkowym.

Wydajność kamery ok. 19 kl./s w rozdzielczości 320x240 i 640x480 pikseli klasyfikuje ją do grupy średnio wydajnych konstrukcji. Większość z obecnie używanych komunikatorów pracuje w trybie 320x240 pikseli z prędkością 15 kl./s więc kamera spełnia minimalny wymóg. Jakość obrazu oceniamy na 6 pkt na 10 możliwych do zdobycia do rozmów za pomocą Skypa jest w zupełności wystarczająca i lepsza niż w modelu Slim 1322 (obraz jest bardziej wyrazisty, mniej rozmyty).

Dołączone oprogramowanie WebMate służy do zgrywania sekwencji wideo, zdjęć, monitorowania pomieszczeń (detektor ruchu z możliwością wysyłania nagranego materiału na skrzynkę pocztową). CrazyTalk umożliwia stworzenie własnego awatara, lub wybór z kilku gotowych dostępnych, nałożenie na rejestrowany obraz różnych efektów graficznych jak np. ramki. Do dyspozycji mamy również kilka efektów graficznych nakładanych na twarz, lub zniekształcające ją.