Genius Slim 1320

Niewielka kamera internetowa, z dodatkowym zestawem słuchawkowym z mikrofonem.

Slim 1320 to tańsza wersja modelu Slim 1322, pozbawiona jest automatycznego systemu ustawiania ostrości, co należy potraktować raczej jako plus, bo w Slim 1322 działał on dosyć kapryśnie. Do kamery dołączony jest również sterownik, który musimy zainstalować, aby była ona poprawnie rozpoznana przez system. Umożliwia on rejestrowanie sekwencji wideo w trybie "RGB 24" co nie jest możliwe w przypadku kamery Slim 1322 (niestety producent nie dołącza dodatkowego sterownika). Kamera wyposażona jest w uniwersalną podstawkę, przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć i wbudowany mikrofon, który możemy zastąpić zestawem słuchawkowym.

Wydajność kamery ok. 19 kl./s w rozdzielczości 320x240 i 640x480 pikseli klasyfikuje ją do grupy średnio wydajnych konstrukcji. Większość z obecnie używanych komunikatorów pracuje w trybie 320x240 pikseli z prędkością 15 kl./s więc kamera spełnia minimalny wymóg. Jakość obrazu oceniamy na 6 pkt na 10 możliwych do zdobycia do rozmów za pomocą Skypa jest w zupełności wystarczająca i lepsza niż w modelu Slim 1322 (obraz jest bardziej wyrazisty, mniej rozmyty).

Dołączone oprogramowanie WebMate służy do zgrywania sekwencji wideo, zdjęć, monitorowania pomieszczeń (detektor ruchu z możliwością wysyłania nagranego materiału na skrzynkę pocztową). CrazyTalk umożliwia stworzenie własnego awatara, lub wybór z kilku gotowych dostępnych, nałożenie na rejestrowany obraz różnych efektów graficznych jak np. ramki. Do dyspozycji mamy również kilka efektów graficznych nakładanych na twarz, lub zniekształcające ją.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: