Genius Slim 1322AF

Uniwersalna kamera, którą możemy zamontować ją na blacie biurka, laptopie jak i monitorze LCD. Wyposażona jest w system automatycznego nastawiana ostrości, dodatkowy przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć i dodatkowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Droższa wersja modelu 1320, niestety jak się okazuje jest od niego gorsza.

Uniwersalna kamera, którą możemy zamontować ją na blacie biurka, laptopie jak i monitorze LCD. Wyposażona jest w system automatycznego nastawiana ostrości, dodatkowy przycisk do szybkiego wykonywania zdjęć i dodatkowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Kamera do poprawnej pracy nie wymaga zainstalowania dodatkowych sterowników, na płycie ich zresztą nie znajdziemy. Są za to dodatkowe aplikacje jak WebMate do zgrywania sekwencji wideo, zdjęć, monitorowania pomieszczeń (detektor ruchu z możliwością wysyłania nagranego materiału na skrzynkę pocztową). Ciekawa aplikacją jest CrazyTalk, która umożliwia stworzenie własnego awatara, lub wybór z kilku gotowych dostępnych. Umożliwia również deformacje naszej twarzy nałożenie na nią różnych efektów graficznych, które współgrają z jej ruchami.

Jakość generowanego obrazu niestety nie jest najlepsza (5 pkt na 10 możliwych do zdobycia)- obraz jest lekko rozmyty, brak mu wyrazistości. Szczególnie denerwujący jest system automatycznego ustawiania ostrości, który przy gwałtowniejszej zmianie pozycji szuka ostrości rozmazując cały obraz. Kamera działa tylko w trybie "YUY2"- brak dodatkowego sterownika.

Prędkość rejestrowanego obrazu w rozdzielczości 640x480 pikseli wynosi 30 kl./s, w wyższej spada do 10 kl./s.