Genius SlimStar 820 Solargizer

Zalety:

  • Ogniwo słoneczne
  • Dodatkowe przyciski

Wady:

  • Dosyć duża klawiatura
  • Niezbyt precyzyjna mysz

Wyróżniony na konsumenckich targach elektroniki CES 2007 nagrodą za innowacyjność zestaw Geniusa składa się z bezprzewodowej klawiatury na baterie słoneczne i energooszczędnej myszy laserowej.

Urządzenie komunikuje się za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz i pracuje w odległości maksymalnie 10 m od nadajnika,Co istotne wyposażone jest w baterię słoneczną, która ma wymiary 7x3,5 cm. W słoneczne dni może zasilać klawiaturę energią odnawialną. W zaciemnionym pomieszczeniu klawiatura czerpie prąd z dwóch baterii AA, które mogą być ładowane również bezpośrednio z gniazda USB (po podłączeniu odpowiednim kablem). Jeśli baterie ulegną uszkodzeniu, a światło jest za słabe, dzięki dołączonemu kablowi może pracować jak ze standardową klawiaturą kablową. Ogniwo słoneczne w razie konieczności można ustawiać w czterech pozycjach, zmieniając jego kąt nachylenia względem klawiatury.

Klawiatura

Klawiatura oprócz panelu słonecznego nie odbiega wyglądem od standardowych modeli. Oferuje 17 dodatkowych przycisków podzielonych na trzy sekcje: multimedialno/biurową (najwyraźniej wydzielona spośród całej trójki , wyposażona w przyciski do obsługi odtwarzacza multimedialnego, pogrupowane w czterokierunkowy przełącznik oraz dodatkowe przyciski do szybkiego uruchamiania Excela, Worda, PowerPointa), część internetową z przyciskami do uruchamiania przeglądarki internetowej, programu pocztowego, odświeżania widoku strony WWW oraz ostatnią grupę przycisków do obsługi systemowego schowka oraz uruchomienia procesu drukowania. Na uwagę zasługuje stabilny i trwały zaczep klawiszy z dosyć dużym gumowym teleskopem (3,5 pkt na 5 możliwych do zdobycia).

Mysz

To model uniwersalny, bez dodatkowych przycisków, ma natomiast odchylaną na boki rolkę, laserowy czujnik optyczny o rozdzielczości 800-1600 cpi. Jest dosyć ciężka, zasilana dwoma bateriami AA. Jeśli często odchodzisz od komputera, przyda ci się dodatkowy przycisk do szybkiego blokowania ekranu. Mysz niestety nie działa tak precyzyjnie jak topowe konstrukcje Logitecha czy też Creativa, efekt akceleracji wstecznej jest wyraźny.

W praktyce

Mysz dobrze spisuje się w codziennej pracy, jednak pomimo dosyć dużej rozdzielczości optycznej do szybkich gier raczej się nie nadaje z powodu wyraźnej akceleracji wstecznej. Zapewnienie producenta o bezproblemowej pracy klawiatury i myszy w odległości do 10 metrów od odbiornika, można włożyć między bajki, poprawną pracę uzyskamy z odległości 4-5 metrów. Wiele jednak zależy od tego czy pomiędzy odbiornikiem, a klawiaturą nie ma sprzętów zakłócających sygnał.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier