GeoVision 5850 iGo

System Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich z dostępem do sklepu Play ułatwia instalowanie dodatkowych map i aplikacji. Producent dodaje do urządzenia mapę Navitela, jest też dodatkowa aplikacja do sprawdzenia jakości połączenia z satelitami. Gigahercowy układ Telechipsa jest jednym z najszybszych wśród testowanych nawigacji, ale dla Androida to niezbędne minimum. Podobnie jest z pamięcią RAM, której jest dużo więcej (512 MB) niż w innych nawigacjach, ale dla Androida to ciągle za mało.

Ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli z pojemnościowym systemem pozycjonowania dotyku działa dużo lepiej niż w innych nawigacjach. Szkoda tylko, że to matryca TN. Dlatego nie bierzcie do końca na poważnie zapewnień producenta, że będziecie cieszyć się wszystkimi korzyściami tabletu i komputera opartych na systemie Android. Do tego konieczny jest lepszy ekran i szybszy układ SoC.

Wbudowana kamera to świetny pomysł. Sprawdza się na drogach oferując nie tylko szeroki kąt widzenia (120 stopni) ale również funkcję wideorejestratora. Filmy rejestrowane są z maksymalną rozdzielczością 720p (1280 x 720 pikseli) i z szybkością 30 kl./s. Jakość zarejestrowanego materiału jest dobra, szczegóły są wyraźne a obraz jest rejestrowany płynnie i bez zacięć. Dzięki dodatkowemu czytnikowi microSD filmy nagrywać można na karcie pamięci. Maksymalna pojemność obsługiwanej karty to 32 GB a do dyspozycji jest jeszcze 4 GB wbudowanej pamięci flash. Nawigacja pozwala na jednoczesne rejestrowanie materiału i korzystania z mapy.

Uchwyt do mocowania jest prosty, ale zapewnia odpowiedni stopień regulacji nawigacją i doskonale ją utrzymuje nawet na drogach gruntowych. Obudowa jest starannie wykonana. Gniazdo USB do podłączania zasilacza umieszczone jest z lewej strony obudowy. Ekran o przekątnej 5 cali ma dobrą jasność oraz szersze kąty widzenia w pionie co jest istotne dla komfortu pracy z nawigacją.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: