Geoinf Imperator Super Fenom-en

Geoinf Imperator nie wygląda na konfiguracje za ponad 5 000 zł, z jednej strony to trochę dziwne, z drugiej strony, nie każdy chce się chwalić swoim sprzętem, a wrażenie na gościach możemy zrobić nie wyglądem a wydajnością.

Geoinf Imperator nie wygląda na konfiguracje za ponad 5 000 zł, z jednej strony to trochę dziwne, z drugiej strony, nie każdy chce się chwalić swoim sprzętem, a wrażenie na gościach możemy zrobić nie wyglądem a wydajnością.

Całość oparta jest na platformie AMD z procesorem Phenom 64 X4 9950, który taktowany jest zegarem 2,66 GHz. To dobry procesor dla oszczędnych użytkowników pracujących z użyciem aplikacji potrafiących wykorzystać cztery rdzenie, a przy tym lubiących czasem podkręcić procesor (odblokowany mnożnik). Całość wsparta jest 4 GB pamięci DDR2-800 (dwa moduły). Za wydajność w grach odpowiada karta graficzna oparta na układzie ATI Radeon HD 4870 X2 z 2 GB pamięci na pokładzie. Taka konfiguracja idealnie nadaje się do poważniejszych zastosowań jak montaż filmów, edycja zdjęć. Producent lekko podkręcił procesor z 2,6 GHz do 3,1 GHz, dzięki czemu ma on sprostać wymogom dwurdzeniowej karty graficznej.

Wnętrze

Obudowa to standardowa konstrukcja, która nie grzeszy funkcjonalnością, brak zatrzasków do szybkiego mocowania twardych dysków, napędów optycznych czy tez kart rozszerzeń. Jest jednak sztywniejsza od tanich obudów, bo wykonano ją z grubszej blachy. Kable wewnątrz są uporządkowane i pospinane tak aby nie obijały się o podzespoły komputera. Ciekawe umiejscowiono złącza SATA ( 4 wolne), które w przeciwieństwie do większości płyt głównych nie są pod kartą graficzna, ale obok niej, na krawędzi płyty głównej równolegle do jej płaszczyzny, przez co mamy do nich wygodny dostęp. Płyta główna ASUS M3A79-T Deluxe wyposażona jest w cztery gniazda PCI Express (ATI Quad CrossFireX) i chipset AMD 790FX . Pomimo czterech gniazd na twarde dyski, tylko dwa będziemy mogli wykorzystać, bo jedno zajęte jest przez dysk Seagate o pojemności 750 GB, drugie blokuje długa karta graficzna.

Wydajność

Komputer dzięki wydajnej dwuprocesorowej karcie z układami ATI Radeon HD 4870 w grach spisuje się na medal. Zapewnia komfortowa rozrywkę nawet w rozdzielczości 1920x1200 w takie tytułu jak S.T.A.L.K.E.R Clear Sky, FarCry 2 i to przy maksymalnych detalach (powyżej 50 kl./s). Nawet Crysis w rozdzielczości 1920x1200 pikseli działa płynnie (28 kl./s).

Komfort pracy

Stabilność pracy płyty głównej zapewniają wysokiej jakości kondensatory z przewodzącym polimerem oraz wydajny zestaw chłodzący procesor Scythe Ninja 2 SCNJ-2000. Cyrkulacja powietrza wspomagana jest przez dwa wentylatory: z przodu 8 cm i z tyły 12 cm co w polaczeniu z cichym zestawem chłodzącym procesor pozwoliło tej konfiguracji uzyskać dobry wynik 36 dB w teście oceny maksymalnej głośności (obciążenie Crysisem). To niewiele jak na komputer do gier, co istotne 31 dB podczas normalnej pracy komputera, klasyfikują tę konfigurację jako jedną z cichszych. Warto też wspomnieć o przydatnej funkcji ASUS Express Gate Lite, która pozwala na prawie natychmiastowy dostęp do Internetu bez potrzeby uruchamiania systemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: