Prestigio Geovision 5800BTHDDVR

Zalety:

  • Wbudowana kamera
  • Szybkość pracy
  • Jasny, dobry ekran

Wady:

  • Brak bezpłatnej aktualizacji map
Ranking: Nawigacje na wakacje

Połączenie nawigacji samochodowej i rejestratora wideo to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Szkoda tylko, że producent zastosował mniej popularną mapę Navitel, bo to może zniechęcić potencjalnych nabywców. Według nas niesłusznie, bo nawigacja ta dobrze sobie radzi na polskich drogach, a interfejs jest czytelny i mniej przeładowany niż w AutoMapie.

Trzeba tylko zaktualizować mapę do najnowszej w wersji, bo wcześniejsze mają tendencję do wytyczania nieoptymalnych połączeń. Wadą mapy jest to, że algorytm wytyczania tras preferuje szlaki ważniejszych kategorii i gubi się na mniej uczęszczanych drogach gruntowych. Te niedogodności rekompensuje wbudowany wideorejestrator, który oferuje nie tylko szeroki kąt widzenia (120 stopni), ale również możliwość pracy w gorszych warunkach oświetleniowych. Dzięki dodatkowemu czytnikowi microSD można nagrywać filmy na drugiej karcie pamięci. Maksymalna wielkość obsługiwanej karty to 32 GB, a do dyspozycji jest jeszcze 4 GB pamięci flash wbudowanej w odtwarzacz. Filmy rejestrowane są z maksymalną rozdzielczością 720p (1280 x 720 pikseli) i z prędkością 30 kl./s. Jakość zarejestrowanego materiału jest dobra, szczegóły są wyraźne, a obraz rejestrowany płynnie i bez zacięć. Podczas jazdy w nocy przydaje się system dodatkowego oświetlania, składający się z czterech diod świecących w podczerwieni. Nawigacja pozwala na jednoczesne rejestrowanie materiału i korzystanie z mapy.

Uchwyt do mocowania jest prosty, ale zapewnia odpowiedni stopień regulacji nawigacją i doskonale ją utrzymuje, nawet na drogach gruntowych. Ekran o przekątnej 5-calowej i rozdzielczości 800 x 480 pikseli ma wysoką jasność, więc obraz jest widoczny nawet w słoneczny dzień. Oferuje też szerokie kąty widzenia w pionie, co jest istotne dla wygody pracy z nawigacją. Dzięki szybkiemu procesorowi urządzenie działa szybko i bez problemów. Szkoda tylko, że zablokowano system i trzeba mocno się natrudzić, aby uruchomić mapy innych producentów.