Giagbyte GV-N56GSO-1GI

Giagbyte GV-N56GSO-1GI to udana konstrukcja z dopracowanym systemem chłodzenia. Dzięki podkręconym zegarom dorównuje wydajnością modelowi GeForce GTX 560Ti. Wszystko zależy od ceny - jeśli będzie tańsza to wersji Ti, odniesie sukces.

Budowa

Giagbyte GV-N56GSO-1GI posiada 32 jednostki ROP i 336 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Rdzeń pracuje z częstotliwością 900 MHz a shadery z częstotliwością 1800 MHz. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci RAM GDDR5 o częstotliwości 4008 MHz, pracującej na szynie o szerokości 256 bitów. Układ chłodzenia to duży aluminiowy radiator odbierający ciepło z układu graficznego wspomagany przez cztery rurki cieplne. Na radiatorze umieszczono dwa ogromne wentylatory. Karta posiada złącze do połączenia z drugą kartą w trybie SLI. Dodatkowe zasilanie dostarczane jest przez dwa gniazda 6-pin. Na śledziu umieszczono dwa gniazda DVI i jedno miniHDMI

Giagbyte GV-N56GSO-1GI
Giagbyte GV-N56GSO-1GI
Giagbyte GV-N56GSO-1GI
Giagbyte GV-N56GSO-1GI

Możliwości

Giagbyte GV-N56GSO-1GI jak wszystkie nowe karty NVIDII w pełni wspiera biblioteki DircetX 11. Pozwala to na wykorzystanie pełni efektów w najnowszych grach. Karta może być wykorzystywana do obliczeń nie związanych z grafiką 3D dzięki technologii NVIDIA CUDA. Doskonale wspomaga obliczanie procesów fizycznych dzięki NVIDIA PhysX. Karta może współpracować z drugą w trybie SLI, oraz pozwala na wyświetlanie filmów i gier w technologii 3D.

Giagbyte GV-N56GSO-1GI

Wydajność

Giagbyte GV-N56GSO-1GI poradziła sobie znakomicie w większości testów. Jednakże w części z nich przy rozdzielczości 1920 x 1080 punktów do uzyskania płynnego obrazu wymagane było obniżenie szczegółów grafiki. Karta dysponowała wydajnością zbliżoną do standardowej wersji GeForce GTX 560 Ti. W praktyce oznacza to, że z wyjątkiem najbardziej wymagających tytułów takich jak Crysis czy Metro 2033, będzie można wyświetlać grafikę z wszystkimi efektami, nawet na monitorach o wysokiej rozdzielczości.

Giagbyte GV-N56GSO-1GI
Giagbyte GV-N56GSO-1GI
Giagbyte GV-N56GSO-1GI

Wnioski

Giagbyte GV-N56GSO-1GI to pierwszy GeForce GTX 560 jaki znalazł się w naszej redakcji. Karta posiada mocno podkręcone zegary, dzięki czemu jej wydajność jest lepsza niż konstrukcji referencyjnych. Układ graficzny karty wyposażono w 32 jednostki ROP i 336 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Rdzeń pracuje z częstotliwością 900 MHz a shadery aż 1800 MHz. Szerokość szyny pamięci wynosi 256 bitów. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci RAM GDDR5 o częstotliwości pracy 4008 MHz. Układ chłodzenia dostosowano do zegarów - duży aluminiowy radiator odbiera ciepło z układu graficznego. Pomagają mu w tym cztery rurki cieplne. Na radiatorze umieszczono dwa ogromne wentylatory. Pracują one cicho, nawet pod obciążeniem. Karta posiada złącze do połączenia z drugą kartą w trybie SLI. Dodatkowe zasilanie dostarczane jest przez dwa gniazda 6-pin. Na śledziu umieszczono dwa gniazda DVI i jedno miniHDMI. Brak na razie informacji o wyposażeniu dodatkowym - dysponowaliśmy wersją bez pudełka. Układ graficzny jest zgodny z bibliotekami DirectX 11. Karta może wykonywać obliczenia niegraficzne dzięki technologii NVIDIA CUDA i wyświetlać obraz na monitorach 3D. Wydajność karty jest dobra. Poradziła sobie znakomicie w większości testów. Jednakże w części z nich przy rozdzielczości 1920 x 1080 punktów do uzyskania płynnego obrazu wymagane było obniżenie nieco szczegółów grafiki. Karta dysponowała wydajnością zbliżoną do standardowej wersji GeForce GTX 560 Ti. Giagbyte GV-N56GSO-1GI może zdobyć zwolenników o ile zachowa rozsądną cenę. Jest to nowoczesna karta graficzna z dobrym układem chłodzenia, której jedyną wadą jest duży pobór mocy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: