Gigabyte GT 1030

Gigabyte GT 1030 to karta graficzna, która ma wiele pozytywnych cech. Dowiedz się, jakich!

W skrócie:

Gigabyte GT 1030 to przedstawiciel dolnej półki cenowej, który potrafi przyjemnie zaskoczyć!

Zalety:

  • Obsługa 4K
  • Niezła wydajność
  • Bardzo przystępna cena
  • Nie nagrzewa się

Wady:

  • 2 GB GDDR5
  • Brak wsparcia dla VR
  • Brak Display Port

Gigabyte GT 1030 to karta graficzna z dolnej półki cenowej. Jej cechą charakterystyczną jest niskoprofilowa konstrukcja z dwoma gniazdami (DVI-D i HDMI) o długości 150 mm, co pozwala dopasować ją do małego zestawu. Mimo niewielkich gabarytów umożliwia odtwarzanie obrazu w jakości 4K, a nawet nowe gry działają bez problemów na wysokich ustawieniach graficznych (co jest także zasługą pełnego wykorzystania bibliotek DirectX 12). Niestety, posiada tylko 2 GB GDDR5, więc bardziej wymagające produkcje raczej nie będą działać płynnie. Nie wykorzystasz jej również do zasobożernych produkcji VR - nie zastosowano w Gigabyte GT 1030 żadnych technologii wspierających wirtualną rzeczywistość. Jednak jeśli potrzeba Ci mocy do obróbki materiałów wideo czy grafiki, będzie to bardzo praktyczną pomocą. Normalne taktowanie rdzenia to 1257 MHz, a po uruchomieniu trybu boost zwiększa się do 1506 MHz. Sama pamięć taktowana jest na 6008 MHz.

Gigabyte GT 1030 nie wymaga dużej mocy - wystarczy jej zasilacz 300 W. Dobra informacja dla osób lubiących podkręcanie parametrów. Zastosowano tu silnik graficzny AORUS, który umożliwia overclocking za pomocą jednego zaledwie kliknięcia. Co ciekawe, karta ma doskonale pomyślane chłodzenie i nawet pod obciążeniem nagrzewa się dość wolno.

Zobacz również:

  • Doładowanie Steam przy zakupie sprzętu od Gigabyte

Podsumowując: choć mając Gigabyte GT 1030 nie pograsz w najnowsze gry na ustawieniach ultra, ani też nie skorzystasz z VR, możesz ja nabyć, jeśli jesteś "niedzielnym graczem" lub interesują Cię starsze produkcje. Polecamy także dla osób zajmujących się wideo i grafiką. Za tą cenę otrzymujemy niezłe możliwości!