Gigabyte GV-N260OC-896I

Zalety:

  • Dużo wyjść
  • Wysoka wydajność
  • Solidna konstrukcja

Wady:

  • Brak obsługi DX11

Gigabyte GV-N260OC-896I korzysta z nieco okrojonego układu GT200, jednakże wysoka częstotliwość pracy układu i doskonała jakość użytych do budowy karty komponentów sprawiają, że może być on doskonałą kartą na długi czas.

W przypadku kart GeForce GTX260 układ korzysta z 28 potoków renderingu i 216 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Na karcie Gigabyte rdzeń układu pracuje z częstotliwością 650 MHz, a jednostki cieniowania 1400 MHz. Pamięć korzysta z 448-bitowej szyny danych. Na karcie zainstalowano 896 MB pamięci GDDR3 o częstotliwości pracy 2000 MHz.

Kartę wyposażono w wyjścia DVI, D-Sub i HDMI. W wyposażeniu dodatkowym jest przejściówka DVI-HDMI. Wyjście HDMI zostało pozłocone w celu zminimalizowania zakłóceń. Dodatkowe zasilanie dostarczane jest przez dwa gniazda 6-pin.

Układ chłodzenia ma klasyczną dla takich kart konstrukcję. Duży aluminiowy radiator odbiera ciepło z układu i pamięci. Za przepływ powietrza odpowiada wentylator umieszczony na końcu karty. Jest on wyraźnie słyszalny, ale hałas utrzymuje się w akceptowalnych granicach.

Kartę zbudowano z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów. Obecnie zmiany generacji układów graficznych nie następują tak szybko jak kilka lat temu, więc trwałość i niezawodność karty graficznej mają bardzo duże znaczenie.

Wydajność uzyskiwana przez kartę jest bardzo dobra. Wystarcza do grania we wszystkie dostępne tytuły. W większości można nawet pokusić się o zastosowanie maksymalnych rozdzielczości, o ile pozwoli monitor. Wyjątek stanowi tylko Crysis.

Pobór mocy zestawu z opisywaną kartą wynosił : 120 W podczas wyświetlania pulpitu systemu i 280 W pod pełnym obciążeniem.

Gigabyte GV-N260OC-896I to wydajna, bardzo solidna i oferowana za przystępną cenę karta graficzna. Jeśli więc nie będziecie w najbliższych latach potrzebowali DX 11, możecie po nią sięgnąć.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier