Gigabyte GV-N285-1GH-B

Zalety:

  • Doskonała wydajność
  • Pobór mocy niższy niż kart serii GTX 280

Wady:

  • Duże gabaryty
  • Wysoka cena

Jedna z najszybszych kart graficznych wyposażonych w procesor NVIDIA GeForce GTX 285. Gigabyte opracował model w oparciu o projekt wzorcowy NVIDII. Wyposażono go w 1 GB pamięci GDDR3 pracującej z oszałamiającą prędkością 2484 MHz. Procesor graficzny pracuje z taktowaniem 648 MHz, co także odpowiada wartościom zalecanym przez producenta GPU.

Jedna z najszybszych kart graficznych wyposażonych w procesor NVIDIA GeForce GTX 285. Gigabyte opracował model w oparciu o projekt wzorcowy NVIDII. Wyposażono go w 1 GB pamięci GDDR3 pracującej z oszałamiającą prędkością 2484 MHz. Procesor graficzny pracuje z taktowaniem 648 MHz, co także odpowiada wartościom zalecanym przez producenta GPU. GeForce GTX 285 to zmodyfikowany układ rodziny GT200, który wykonano w nowoczesnym procesie technologicznym 55 nm (GTX 280 i 260 produkowane są w 65 nm) co pozwoliło na zwiększenie częstotliwości taktowania procesora, obniżenie temperatury jego pracy i jednoczesne zwiększenie wydajności karty. Odświeżony procesor GTX 285 ma identyczną mikroarchitekturę jak model e GTX 280. Wyposażono go w 240 jednostek strumieniowych, 32 potoki renderingu i 512-bitowy interfejs pamięci. Układ chłodzenia jest standardowy, taki sam jak w kartach serii GTX 280. Ma duże gabaryty, długość 27 cm i sprawnie radzi sobie z odprowadzeniem ciepła wytwarzanego przez szybko pracujące komponenty.

Użytkownik musi pamiętać o tym, że karta wymaga podłączenia dwóch 6-pinowych wtyczek zasilania PCI Express. Jeśli wasz zasilacz nie ma takich końcówek, w komplecie z kartą znajdziecie specjalne przejściówki 2 wtyczki Molex na każde gniazdo 6-pinowe. W takim przypadku aby podłączyć kartę musicie mieć wolnych 4 złączy Molex wyprowadzonych z zasilacza. Sam zasilacz musi mieć odpowiednią wydajność. W większości przypadków wystarczy dobry model oferujący rzetelne 400 W. Podczas pracy nasz zestaw testowy pobierał od 120W (wyświetlanie pulpitu Visty) do maksymalnie 311W (benchmark gry Crysis). Są to wartości ok 20 W niższe niż w podkręconych modelach kart graficznych wyposażonych w ten sam procesor. Wydajność modelu Gigabyte’a zadowoli każdego, nawet posiadacza 30-calowego monitora LCD pracującego w rozdzielczości 2560x1600 pikseli. Karta gwarantuje płynną rozgrywkę w dowolnym trybie najnowszych gier 3D. Różnice w najwęższych trybach rozdzielczości (2560x1600 pikseli) pomiędzy modelem Gigabyte’a pracującym ze standardowymi częstotliwościami taktowania, a kartami z tym samym GPU lecz wyższym taktowaniem sięgają ok 5-10%, tak więc przed zakupem radzimy sprawdzić czy droższa, tuningowana karta jest warta wyższego wydatku.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier