Gigabyte GV-N285OC-2GI

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Skuteczny system chłodzenia
  • Stabilna praca

Wady:

  • Brak obsługi DX11
  • Pod każdym względem ustępuje Radeonowi HD 5850

Gigabyte GV-N285OC-2GI jest kartą graficzną z układem GT200. Wprawdzie został on zdetronizowany przez wydajniejsze i nowocześniejsze układy ATI, ale nadal bardzo sprawnie radzi sobie w grach i co ważne jest go na rynku pod dostatkiem tak więc nie stanie się obiektem spekulacji. Gigabyte zrobił bardzo wiele by zwrócić uwagę klientów na swoja kartę co może się opłacić.

Układ GT 200 na kartach GeForce GTX 285 posiada 32 potoki renderingu i 240 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Na opisywanej karcie rdzeń układu pracuje z częstotliwością 660 MHz, a jednostki cieniowania 1505 MHz. Kartę wyposażono w 2048 MB pamięci GDDR3 o częstotliwości pracy 2400 MHz. Szerokość szyny danych pamięci to 512 bitów.

Swoją kartę Giagbyte wyposażył w potężną sekcję zasilania, a do jej budowy użył tylko najwyższej jakości komponentów. System chłodzenia jest standardowy z potężnym radiatorem na układzie i pamięciach i wentylatorem wymuszającym przepływ powietrza. Głośność wentylatora utrzymuje się zazwyczaj w granicach tolerancji choć po długotrwałym silnym obciążeniu słychać go doskonale.

Na śledziu karty umieszczono gniazda: HDMI, D-Sub i DVI. Zasilanie dostarczane jest przez PCI-Express i dwa gniazda 6-pin. Trzeba przyznać , że apetyt karty na prąd jest spory, zestaw w spoczynku pobierał dość rozsądne 122 W mocy, ale pod obciążeniem 325 W. Karta może pracować pojedynczo, ale także w trybie SLI .

Wydajność karty jest dobra, choć wyraźnie ustępuje produktom z układem ATI Cypress. Niemniej grać się dwa w niemal wszystko i to w wysokich rozdzielczościach. 2048 MB pamięci nie daje tak dużo jak znacznie podkręcone zegary.

Wadą kart z układami NVIDII jest wsparcie tylko dla technologii DirectX 10. Pod tym względem ATI jest znacznie dalej. Jednakże póki co nie należy przeceniać jej znaczenia.

Gigabyte GV-N285OC-2GI to wydajna kart z najlepszym układem NVIDII. Jej zaletą jest na pewno dostępność, ale mimo wszystko lepiej polować na kosztującego mniej, nowocześniejszego, znacznie wydajniejszego i oszczędniejszego Radeona HD 5850.