Gigabyte GV-N285UD-1GH

Do niedawna GeForce GTX 285 były najwydajniejszymi kartami na rynku. Gigabyte GV-N285UD-1GH wykorzystuje układ NVIDIA GT 200 i choć wygląda jak referencyjna konstrukcja tej firmy, to w jego budowie wykorzystano doświadczenia Gigabyte’a dotyczące konstruowania płyt głównych.

Układ graficzny karty wyposażono w 32 potoki renderingu i 240 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Rdzeń układu pracuje z częstotliwością 648 MHz, a shadery 1476 MHz. 1024 MB pamięci GDDR3 ma szynę danych szerokości 512 bitów i częstotliwość pracy 2484 MHz. Dodatkowe zasilanie jest dostarczane do karty przez dwa sześciopinowe gniazda. Karta posiada dwa wyjścia DVI i wyjście TV. W zestawie znalazła się też przejściówka DVI - D-Sub. Kartę zbudowano z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów, co Gigabyte nazywa Ultra Durable. Mają one wydłużyć żywotność i zmniejszyć pobór mocy.

Testy nie sprawiły niespodzianki – karta nie miała problemu z żadną z naszych testowych aplikacji. Wydajność stała na najwyższym poziomie – wszystkie gry działały płynnie, nawet w najwyższych stosowanych przez nas rozdzielczościach.

Pobór mocy zestawu w spoczynku podczas wyświetlania pulpitu systemu wynosił 124 W a pod obciążeniem w czasie testów dochodził do 302 W.

Zastosowany na karcie zestaw chłodzenie jest typowy dla GeForce 285. Składa się z dużego, obudowanego radiatora, odbierającego ciepło z układu i pamięci oraz umieszczonego na końcu wentylatora. Podczas normalnej pracy nie jest on zbyt hałaśliwy, a dokucza tylko po wejściu na najwyższe obroty.

Gigabyte GV-N285UD-1GH to pod względem wydajności typowa karta GeForce GTX 285.