Gigabyte GV-N96TSL-1GI

Zalety:

  • Dobry układ chłodzenia
  • Bezgłośna
  • Rozsądna cena

Wady:

  • HDMI wymaga połączenia z kontrolerem audio

Karta graficzna Gigabyte’a bazująca na procesorze NVIDIA GeForce 9600 GT wyposażona została w nowy, całkowicie pasywny układ chłodzenia Silent-Cell. Prezentuje się on bardzo dobrze. Potężny radiator składa się z bardzo cienkich, aluminiowych żeberek oraz zintegrowanych z nimi trzech miedzianych ciepłowodów.

Karta graficzna Gigabyte’a bazująca na procesorze NVIDIA GeForce 9600 GT wyposażona została w nowy, całkowicie pasywny układ chłodzenia Silent-Cell. Prezentuje się on bardzo dobrze. Potężny radiator składa się z bardzo cienkich, aluminiowych żeberek oraz zintegrowanych z nimi trzech miedzianych ciepłowodów. Na karcie zamontowano 1 GB pamięci GDDR3, która pracuje z częstotliwością taktowania 1800 MHz. Choć radiator ma potężne rozmiary to nie zajmuje się chłodzeniem pamięci lecz wyłącznie procesora graficznego. Taktowanie GPU to 650 MHz, natomiast jednostki cieniowania pracują z częstotliwością 1625 MHz. GeForce 9600 GT to układ nie należący do najnowszych lecz całkiem udany w segmencie produktów w cenie do ok 500 zł.

Ma 16 potoków renderingu, 64 jednostki strumieniowe i 256-bitowy interfejs pamięci. Opróćz nietypowego radiatora, Gigabyte zastosował na karcie japońskie kondensatory wysokiej jakości oraz pamięci dobrej jakości, które można samodzielnie podkręcić o ok 15 procent. Na śledziu karty znajdziemy wyjście HDMI, lecz niestety aby za jego pośrednictwem przesłać nie tylko obraz ale także dźwięk niezbędne jest połączenie karty z układem dźwiękowym specjalnym kablem. Dodatkowymi minusem jest ograniczenie obsługi strumieni audio do DD i DTS 5.1, podczas gdy na płytach Blu-ray standardem są ścieżki gwarantujące wyższą jakość brzmienia. Wydajność karty wystarczy do grania w nowe gry w rozdzielczościach nie przekraczających 1680x1050 pikseli. W wyższych trybach w wielu grach nie osiągniemy pożądanych 30 klatek/s.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier