Gigabyte GV-R455D3-512

Karty graficzne z układami ze starszych rodzin mogą być atrakcyjne nawet dziś dla pewnych grup nabywców. Dzięki testowi karty Gigabyte GV-R455D3-512 czyli Radeona HD4550 staramy się określić kto może być nim zainteresowany.

Najważniejszym układem Radeona HD 4550 jest oczywiście układ graficzny RV710. Jego specyfikacja nie wzbudziłaby podziwu nawet kilka lat temu a co dopiero dziś. Układ posiada 4 potoki renderingu i 80 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Układ pracuje z częstotliwością 600 MHz. Pamięć to kości GDDR3 . Szerokość szyny pamięci to zaledwie 64 bity, częstotliwość pracy 1600 MHZ a pojemność 512 MB.

Kartę wyposażono w całkowicie pasywny system chłodzenia. Radiator ma dużą powierzchnię, ale jest płaski dzięki czemu karta nie blokuje sąsiednich gniazda dla innych kart rozszerzeń. Gigabyte GV-R455D3-512 został wyposażony właściwie w komplet wyjść – DVI, D-Sub i HDMI.

Wydajność karty jest bardzo słaba – z testowych gier działał płynnie właściwie tylko Unreal 3 i to w najniższej rozdzielczości. Grać więc można, ale wyłącznie w stare tytuły.

Przy takiej wydajności nie zaskakuje niezwykle niski pobór mocy. Zestaw z kartą pobierał w spoczynku 97 W mocy a pod obciążeniem 139 W.

Gigabyte GV-R455D3-512 to karta do bardzo taniego komputera którego posiadacz nie będzie chciał grać w najnowsze tytuły, ale za to chętnie sięgnie po gry starsze albo wykorzysta peceta jako odtwarzacz filmów podłączony do telewizora. Za 149 zł trudno wymagać więcej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: