Gigabyte GV-R567OC-1GI

Gigabyte GV-R567OC-1GI to produkowany przez znaną firmę Radeona HD 5670. Karta ma typowy dla swojej klasy wygląd i zupełnie standardowe parametry co gwarantuje brak niespodzianek zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

Gigabyte GV-R567OC-1GI jak każdy Radeon HD 5670 korzysta z układu graficznego ATI Redwood. Układ ten na dzisiaj nie jest szczytem wydajności, ale 8 renderujących i 400 zunifikowanych jednostek przetwarzania sprawiają, że doskonale poradzi sobie ze starszymi tytułami. Układ obsługuje oczywiście DirectX11, choć przy wykorzystaniu najnowszych gier na tych bibliotekach będzie trzeba ograniczyć rozdzielczość i szczegóły obrazu. Układ graficzny pracuje na karcie Gigabyte z częstotliwością 785 MHz. Kartę wyposażono w 1024 MB pamięci GDDR5. Częstotliwość pracy pamięci wynosi 4000 MHz a szerokość szyny danych 128 bitów.

System chłodzenia karty to umieszczony na układzie graficznym radiator z dużym wentylatorem. Działa on bardzo sprawnie i nie powoduje nadmiernego hałasu. Niestety, układ jest szeroki przez co blokuje gniazdo dla karto rozszerzeń obok karty graficznej.

Kartę wyposażono w trzy wyjścia video: DVI, HDMI i D-Sub. Ze względu na niewielki pobór mocy (dla całego zestawu wynosił on: 75 W w spoczynku i do 148 W pod obciążeniem) karta nie wymaga dodatkowego poza PCI-Express x16 gniazda zasilania.

Wyniki testów są także typowe dla kart tej klasy: najnowsze gry będą wymagały wyrzeczeń (niższa rozdzielczość i szczegóły), za to starsze powinny hulać bez problemów.

Gigabyte GV-R567OC-1GI kosztuje około 400 zł. To cena rozsądna, ale naszym zdaniem różnica w stosunku do kart Radeon HD 5750 jest na tyle niewielka, że lepiej sięgnąć po te drugie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: