Gigabyte GV-R577SO-1GD

GV-R577SO-1GD to Radeon HD 5770 z podkręconym rdzeniem graficznym i bardzo sprawnym układem chłodzenia. Zmiany wpłynęły korzystnie na wydajność karty, ale niestety podniosły jej cenę. Czy warto dopłacić za to co zyskujemy ?

GV-R577SO-1GD wykorzystuje układ graficzny ATI Juniper. Układ ten posiada 16 potoków renderingu i 800 zunifikowanych jednostek przetwarzania – dokładnie połowę tego co najsilniejszy z układów ATI – Cypress. Na karcie Gigabytea częstotliwość pracy układu podkręcono do 900 MHz. Pamięć to 1024 MHZ GDDR5 o standardowej częstotliwości 4800 MHz i szynie danych 128 bitów.

System chłodzenia karty zbudowano z radiatora, umieszczonego na nim wentylatora o dużej średnicy i miedzianych rurek cieplnych przekazujących ciepło z płytki na układzie do radiatora. Układ jest cichy nawet pod obciążeniem i działa bardzo skutecznie. Nie ma problemu ze stabilnością karty, także jeśli zdecydujemy się na jeszcze mocniejsze jej podkręcenie.

Kartę wyposażono w komplet wyjść: dwa DVI, DisplayPort i HDMI, oraz przejściówkę DVI-VGA. Zasilanie dostarczane jest przez PCI-Express x16 i dodatkowe gniazdo 6 –pin.

Wydajność testowanej karty jest bardzo dobra – radzi sobie w nowych grach w średnich rozdzielczościach i w najwyższych w nieco starszych tytułach – wydaje się ona być dobrym wyborem w połączeniu z monitorem o rozsądniej rozdzielczości.

Pobór mocy platformy z tą karta wynosił : od 77 W w spoczynku do 192 W pod obciążeniem.

Gigabyte GV-R577SO-1GD to karta udana, wydajna, z dobrym układem chłodzenia. Niestety jest sporo droższa od standardowego Radeona HD 5770 a wzrost wydajności nie jest na tyle znaczący by to uzasadnić.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: