Gigabyte GV-R587D5-1GD-B

Gigabyte GV-587D5-1GD-B to karta z układem ATO Radeon HD5870. Obecnie oznacza to najwyższą wydajność, wsparcie dla najnowszych funkcji przetwarzania grafiki i rozsądny pobór mocy. Jest to kolejna karta ATI z logo znanego producenta.

Układ Cypress zastosowany na karcie wyznacza nową jakość w swoim segmencie rynkowym. W opisywanej karcie mamy do czynienia z jego najwydajniejszą jak dotąd odmianą: 32 potoki renderingu, 1600 zunifikowanych jednostek przetwarzania i częstotliwość pracy wynosząca 850 MHz sprawiają, że stoi on poza zasięgiem konkurencji. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 4800 MHz i szynie danych 256-bitów.

Zupełnie typowy jest układ chłodzenia – duży, obudowany radiator odbiera ciepło z układów, a znajdujący się z tyłu wentylator zapewnia przepływ powietrza. Wentylator nawet pod obciążeniem nie stawał się głośny, choć w chwilę po uruchomieniu zdradza swój niemały potencjał w tym zakresie.

Kartę wyposażono w niemal wszystkie rodzaje wyjść: dwa DVI, HDMI, DP i dołączoną w pudełku przejściówkę – DVI-D-SUB. Zasilanie dostarczane jest przez szynę PCI-Express i dwa gniazda 6-pin.

Wydajność jest znakomita. Karta bardzo wyraźnie wyprzedza konkurencję, nawet wykorzystującą dwa układy graficzne. Pozwala na granie we wszystkie gry w dowolnych rozdzielczościach. Przy takich osiągach zaskakuje bardzo rozsądny pobór mocy – 111 W dla całego zestawu w spoczynku i 288 W pod obciążeniem.

Gigabyte GV-587D5-1GD-B może mieć rywali wyłącznie wśród kart z tym samym układem graficznym, gdyż na razie konkurencja nie jest w stanie nawiązać z nim walki. Karta jest niezwykle wydajna, dobrze wykonana, energooszczędna i zapewnia wsparcie dla DirectX 11 – dla najbardziej wymagających graczy to niezwykle łakomy kąsek.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: